fbpx
Strona głównaGamingGrySeria Mass Effect obchodzi 10 urodziny. BioWare dziękuje graczom

Seria Mass Effect obchodzi 10 urodziny. BioWare dziękuje graczom

BioWare przygotowało kilkuminutowy film o serii Mass Effect. Pierwszy tytuł pojawił się 20 listopada 2007 roku i okazała się strzałem w dziesiątkę. Była to jedna z tych gier, w której wybory decydowały o zachowaniu się naszego bohatera oraz otoczenia. Tytuł zakładał również, że wszystko co zrobimy w pierwszej części, będzie miało wpływ na drugą część. I tak się stało. W dniu premiery Mass Effect 2 można było zaimportować naszego bohatera oraz wszystkie podjęte przez niego decyzje.

Druga część poprawiała pewne niedoskonałości jedynki. Jedną z nich była duża liczba poziomów oraz spora liczba punktów umiejętności do wydania. Uproszczono to i stworzono wręcz idealny balans.

Kolejnym udoskonaleniem było zróżnicowanie broni, aczkolwiek dopiero w trzeciej części zrobiono to wręcz idealnie.

Pojawiło się też sporo dodatków, chociaż można je było udostępniać graczom za o wiele mniejsze pieniądze. A tak to nawet po tych kilku latach nadal trzeba za nie zapłacić kilka razy więcej, niż sama podstawka.

Mass Effect 3 wprowadzono 6 marca 2012 roku i również zdobyło serca graczy. Tutaj BioWare dodało tryb gry wieloosobowej, który miał duży wpływ na jej zakończenie. Zniesiono ograniczenia klasowe w postaci broni oraz wprowadzono ciężar noszonego ekwipunku. Miał on wpływ na regenerację naszych zdolności.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać