Strona głównaSprzętRaja Koduri zdradza szczegóły architektury Vega 10

Raja Koduri zdradza szczegóły architektury Vega 10

Raja Koduri, szef AMD Radeon Technologies Group udostępnił kilka informacji odnośnie nadchodzącej architektury Vega 10. Kilka dni temu miał okazję spotkać się z inżynierami zajmującymi się projektowaniem procesorów grafiki. Okazuje się, że prace są na bardzo zaawansowanym poziomie i już niedługo pojawią się pierwsze próbki inżynieryjne Graphics Core Next 5.

Vega 10 ma zapewnić o wiele lepszy stosunek wydajności na Wat, niż Polaris, a także ma być o wiele bardziej energooszczędna i wydajniejsza. Według wstępnych danych układ ma posiadać 4096 procesorów strumieniowych rozdzielone pomiędzy 64 jednostki obliczeniowe. Tym samym karta może być realnym konkurentem dla rdzenia nVidia GP104 lub nawet GP102. Warto nadmienić, że całość ma być wspomagana przez pamięci HBM2.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać