Strona głównaPcMod.plNewsyPanOptyka nr 56 i ustawa antyterrorystyczna

PanOptyka nr 56 i ustawa antyterrorystyczna

Fundacja Panoptykon opublikowała PanOptyka nr 56, czyli podsumowanie miesiąca czerwiec. A już na samym początku dowiadujemy się o przyjętej ustawie antyterrorystycznej. Czemu jest ona tak ważna? Ponieważ umożliwia ona m. in. blokowanie treści w Internecie. Czyli jeżeli komuś nie spodoba się strona PcMod.pl to można ją będzie zablokować na kilkanaście godzin, bez podania przyczyny.

PanOptyka nr 56 i ustawa antyterrorystyczna

Ustawa była krytykowana przez organizacje społeczne, obywateli, Rzecznika Praw Obywatelskich, GIODO, Fundację ePaństwo, czy sam Panoptykon. Zainicjowano nawet fikcyjną akcję blokowania stron, która miała zwrócić uwagę Prezydenta i opinii publicznej na liczne zagrożenia związane z ustawą.

Prezydent nie zdecydował się na skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego lub jej zawetowanie – mimo apeli, a także wbrew własnej obietnicy z lutego, że kolejne – po ustawie „inwigilacyjnej” – przepisy regulujące kompetencje służb będą tworzone bez pośpiechu i rozważnie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać