Strona głównaSprzętRaijintek Metis Evo - kolorowa obudowa mini-ITX z aluminium

Raijintek Metis Evo – kolorowa obudowa mini-ITX z aluminium

Firma Raijintek wprowadziła do sprzedaży nowy model obudowy w rozmiarze mini-ITXMetis Evo. Oferuje ona pojemność 22.4 litra i ma rozmiary 293 x 290 x 263mm. Dzięki temu będzie można w niej zmieścić duże chłodzenia powietrze, wodne oraz dłuższe karty graficzne. Obudowa wykonana została z aluminium i jest dostępna w następujących kolorach: czarnym, czerwonym, białym, srebrnym, niebieskim oraz różowym. Wnętrze obudowy pokryto specjalną czarną farbą.

Mamy tutaj dwie osobne komory do montowania podzespołów. W jednej będzie można umieścić płytę główną w formacie mini-ITX, która jest montowana do góry nogami. Do tego dojdzie chłodzenie powietrzne dla procesora o maksymalnej wysokości 135 mm. Można także zamontować chłodzenie wodne z radiatorem o maksymalnym rozmiarze 200 mm x 200 mm z przodu obudowy.

Z drugiej strony znajduje się miejsce na montaż zasilaczy ATX, SFX-L i SFX. Do tego możemy umieścić w specjalnym koszyku dyski HDD oraz SSD: 2 x 3.5 cala + 2 x 2.5 cala.

W przypadku karta graficznych jest opcja na modele dwuslotowe o maksymalnej długości 280 mm. W przypadku montażu wentylatorów są dostępne takie opcje:

  • Przód: 200 mm lub 120/140 mm
  • Spód: 120 mm i 92 mm
  • Tył: 2 x 92 mm

Z przodu obudowy mamy dostępne natomiast: USB 3.0, USB Typu C oraz przycisk zasilania. Zabrakło natomiast złączy dźwięku.

Warto również wspomnieć, że obudowa Metis Evo występuje w dwóch wersjach z panelami bocznymi: z siatką oraz z hartowanym szkłem.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać