Strona głównaSprzętPrzecieki na temat karty nVidia GeForce GTX 1050

Przecieki na temat karty nVidia GeForce GTX 1050

Portal TweakTown dotarł do informacji, jakoby nVidia szykowała kartę GeForce GTX 1050. Wstępnie informacje mówiły, że firma chciała wydać dwie wersje modelu GeForce GTX 1060: z 3GB i 6 GB pamięci GDDR5, ale także różniące się ilością rdzeni CUDA. Ale nie miałoby to kompletnie sensu i wprowadzało ludzi niepotrzebnie w błąd. Zrobienie natomiast karty GTX 1050 z 3 GB pamięci GDDR5, stworzy dobrą konkurencję dla nadchodzących kart AMD Radeon RX 460 i Radeon RX 470.

Wstępna data pojawienia się modelu GeForce GTX 1050 3 GB została ustalona na grudzień 2016 roku. Na portalu videocardz.com istnieje już nawet strona z przypuszczalną specyfikacją. I tak oto:

  • Kodowe oznaczeni rdzenia: GP106
  • Procesory CUDA: 1024
  • Jednostki teksturujące: 64
  • Jednostki renderujące: 32
  • Zegar bazowy: 1000 MHz
  • Zegar w trybie Boost: 1100 MHz
  • Taktowanie pamięci: 7000 MHz
  • Interfejs pamięci: 128 bitowy

Nie wiadomo nic o poborze mocy, ani czy będzie wymagana dodatkowa 6-pinowa wtyczka zasilania. Mamy nadzieję, że w sierpniu lub wrześniu zostaną podane bardziej szczegółowe informacje.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać