fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyProcesory AMD Zen i Intel Kaby Lake tylko dla Windows 10 i...

Procesory AMD Zen i Intel Kaby Lake tylko dla Windows 10 i Linux

W Internecie pojawiły się informacje, że nadchodzące procesory AMD Zen i Intel Kaby Lake będą wspierały jedynie systemy Windows 10, OS X oraz dystrybucje Linuksa. Tym samym entuzjaści komputerowi, którzy do tej pory mogli instalować bez problemów Windows 7 na nowym sprzęcie, będą musieli definitywnie przesiąść się na nowy system. Decyzja firmy Microsoft, jak i samych producentów sprzętu jest w pewnym sensie uzasadniona.

Chodzi mianowicie o nowe funkcje, wykorzystywane w procesorach a które są implementowane głównie w Windows 10, nowszych wersjach OS X oraz dystrybucjach Linuksa. Sam Microsoft zapowiada, że nie będzie wydawał sterowników zgodnych z nowym sprzętem dla Windows 7 i Windows 8.1.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać