Prezes iHG udostępnił oświadczenie odnośnie nie wypłacalności wobec dywizji Lol-a

0
99
illuminargaming eslmp16 1 1
illuminargaming eslmp16 1 1

 

To było za piękne. Wlecieli na polską scenę, wygrali wszystko co mogli i zaczęli próbować podbijać Europę czyli historia Illuminar Gaming.

Formacja Lol-a, którą jeszcze do niedawna reprezentował Kikis wydawała się najlepsza na polskiej scenie. Kto by pomyślał, że organizacja która wygrała w Polsce wszystko co mogła będzie miała problemy finansowe. No to chyba się pomyliliśmy.

Poniżej znajduje się oficjalne oświadczenie prezesa Illuminar Gaming – Michała Durczoka – na temat niewypłacania pieniędzy zawodnikom jak i sztabowi trenerskiemu formacji Lol-a.

W związku ze zbliżającymi się artykułami, jestem zmuszony wydać oświadczenie. Większość rzeczy opisana w artykułach będzie prawdą. Prawdą jest, że Illuminar Gaming jest winne graczom oraz trenerom LoL-a wypłaty za okres trzech miesięcy. Prawdą jest, że kwoty te miały być uregulowane kilkukrotnie i sam prosiłem graczy o przesunięcie terminów z powodu opóźnień w rozmowach z inwestorami z różnych kręgów biznesowych. Rozmowy te dalej trwają w kraju i zagranicą. Tym bardziej mnie osobiście zabolał fakt nie posłuchania mojej prośby o przełożenie wydania artykułu. Z drugiej strony muszę zrozumieć zasady działania prasy (nawet tej wydawanej w formie elektronicznej). Gracze wierzyli w moje słowa, ja wierzyłem w słowa osób, które zadeklarowały się wykupić akcje Illuminar wycofując się niedługo przed końcem czasu podpisania umowy o sprzedaży akcji.

Kilkukrotnie myślałem nad różnymi rozwiązaniami, między innymi nad ogłoszeniem upadłości spółki i tym podobnych, jednak ostatecznie moją decyzją oraz słowami osób wokół mnie starałem się walczyć jak się tylko dało o Illuminar. O drużynę. O ludzi ją tworzących. O graczy. O Was fanów – bo dzięki Wam to miało sens i było piękne. Jesteśmy w trakcie kilku rozmów inwestorskich po to, żeby uregulować wszelkie zaległości jakie mam wobec graczy dywizji LoL oraz sztabu trenerskiego. Co będzie dalej z Illuminar? Ja nie chcę teraz poddawać i ferować wyroków. W tym momencie jednak to już nie jest zależne tylko ode mnie.

Przepraszam wszystkich, których zawiodłem, którzy wierzyli w Illuminar Gaming. Jest to z jednej strony bardzo osobiste wyznanie, bo społeczność graczy i fanów esportu pokochałem od pierwszego meczu półfinałowego jako Prezes Illuminar. Dziękuję Graczom dywizji LoL – jesteście niesamowici również jako ludzie. Wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu.

 

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNorth i Heroic dochodzi do porozumienia w sprawie Niko i Mertza
Następny artykułStartują Letnie Igrzyska Overwatch – poczujcie sportową atmosferę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.