Jutro zaczynamy PGA!

0
87
pga
pga

Jutro zaczynają się jedne z popularniejszych i najciekawszych targów elektronicznych w Polsce. Mowa tutaj o Poznań Game Arena (PGA), odbywające się w dniach 12-14 październik 2018.

Co to w ogóle jest?

Są to największe i najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych oraz rozrywki multimedialnej. Historia PGA sięga 2004. To ponad 10 lat tradycji, doświadczeń i relacji zarówno z wystawcami jak i zwiedzającymi. Ten spektakularny event skierowany jest dla wszystkich miłośników gier, nowych technologii gamingowych i multimediów. To aż 3 dni pełne emocjonujących turniejów, konkursów, premier gier i sprzętu, na które w 2016 roku przyjechało ponad 71 tys. zwiedzających. Na PGA znajdziesz m.in. ponad 1000 stanowisk do gry, spotkasz się z dziesiątkami twórców gier i popularnych YouTuberów gamingowych, odwiedzisz stanowiska aż 130 wystawców.

Co ciekawego zobaczymy w tym roku? 

W tym roku zobaczymy przynajmniej 115 stoisk (informacje ze strony gamearena.pl na dzień 11.10.2018) w różnych branżach od np. AOC, Razer czy Lenovo przez firmy jak xkom, buddaplay po przykładowo Sprite! Na większości stanowisk będziemy mogli brać udział w konkursach, turniejach, strefie f2p, wywiadach z gwiazdami e-sportu czy yt/streamingu, ale i obejrzeć ładne widowisko związane z rzeczą o której powiem teraz.

Największe turnieje tegorocznego PGA

Przez ten weekend hala w Poznaniu nie będzie tylko nafaszerowana sprzętem, technologią czy ludźmi. Będzie na niej także dużo dobrego grania w League of Legends czy CS:GO. Czemu? Ponieważ w ciągu tych 3 dni odbędą się finały ESL Mistrzostw Polski. Zespoły, które powalczą o 60 000 zł w puli CS:GO i 80 000 w Lol-u to:

CS:GO :

  • AGO Esports
  • Izako Boars
  • Team Kinguin
  • PACT

League of Legends:

  • Illuminar Honor Gaming
  • Pompa Team
  • Szata Maga
  • Wisła Płock

Harmonogram pojedynków:

Piątek: CS:GO

10:00 – Półfinał #1 (bo3)

13:00 – Półfinał #2 (bo3)

16:00 – Wielki Finał (bo3)

Sobota: LoL

9:30 – Showmatch Paysafecard (mecz Bo1 5v5, w którym Arquel zagra przeciwko drużynie Kubona). Członkowie zespołu zostaną wybrani w internetowych eliminacjach.

11:00 – Półfinał #1 (bo5)

15:30 – Półfinał #1 (bo5)

Niedziela: LoL

9:30 – EBC (finał firmowej, charytatywnej ligi Esports Business Cup)

12:45 – Wielki Finał (bo5)

Podczas targów odbędzie się wydarzenie, którym będzie globalny turniej rozgrywany w Clash Royale na urządzeniach mobilnych organizowany w strefie OMEN by HP. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, a możliwe, że emocję naprawdę będą wysokie. To co jeszcze może zainteresować graczy Cs-a to finał ESL Pro European Championship, którego pula nagród wynosi ponad 300 000 zł!

Moim zdaniem na tegorocznym PGA każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas na stoiskach, rozmawiając z naszą redakcją czy innymi ludźmi zajmującymi się esportem oraz sprzętem.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułOMEN by HP będzie obecna na Poznań Game Arena 2018
Następny artykułPodsumowanie drugiego dnia group stage Worlds 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj