Illuminar truiumfuje nad Wisłą Kraków w finale ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020

0
120
illuminar gaming
illuminar gaming
Tego wieczoru poznaliśmy nowego mistrza Polski. Po zażartej trzymapowej serii zostało nim Illuminar Gaming, pokonując Wisłę Kraków 2-1. Całe starcie nie rozczarowało raczej nikogo, a o całym wyniku zadecydowały praktycznie detale.

https://www.facebook.com/illuminargaming/photos/a.725357244269661/1724335297705179/

Emocje rozpierają każdego fana polskiej sceny po tak zjawiskowym finale. W miarę jak stopniowo wszyscy zaczynamy nieco ostygać warto przyjrzeć się całej serii z boku, bo materiału do analiz jest niemało. Illuminar okazało się lepsze od Wisły, ale Biała Gwiazda zdecydowanie miała szansę domknąć ten finisz na własną korzyść.

Spotkanie otworzył Overpass, który początkowo szedł kompletnie po myśli Wiślaków. Po wygraniu drugiej pistoletówki i wyjściu na z pozoru spokojne prowadzenie wydawało się, że to właśnie oni zdobędą pierwszy punkt, dominując przeciwnika na jego własnej mapie. Tak się jednak nie stało – jedynka polskiego rankingu zacięła się kilka rund przed końcem, a Illuminar sumiennie wykorzystywało każdy jej błąd domykając pierwszą mapę 16:13. Dało to jasny sygnał, że finał będzie miał ogrom emocji do zaoferowania każdemu kto zarezerwował sobie wieczór właśnie na jego obejrzenie.

Train wybrany przez Wisłę również był zażartą szarpaniną o każdą rundę. Prowadzony przez jedqra i hadesa zespół po raz kolejny wygrał pierwszą połówkę (zdecydowanie trudniejsze zwłaszcza na trainie terro). Mimo to Illuminar robiło wszystko by zamknąć finał na własną korzyść szybkim 2:0. Łatwo skóry nie sprzedali, lecz Wisła wygrała na swoim picku odbijając wynik z poprzedniej mapy 13:16.

Ku uciesze komentującego Jakuba “morgena” Żuchowskiego do rozstrzygnięcia potrzebny był dust 2. Dla odmiany to Illuminar lepiej weszło w mapę, detronizując przeciwnika 11:4! Po zamianie stron Biała Gwiazda zaczęła raptownie odrabiać stratę, wychodząc nawet przez moment na prowadzenie. Sił jednak nie starczyło, Illuminar kilkoma rundami złamało kompletnie ekonomię strony ct i na ostatniej prostej nie dało Wiśle żadnych szans zwyciężając ostatecznie 16:12 i zgarniając główną pulę pieniężną oraz oczywiście tytuł Mistrza Polski.

Nikt nie miałby przeciwko gdyby w ten sposób wyglądałyby kolejne edycje ESL Mistrzostw Polski. Nasze krajowe zespoły pokazały potencjał i zacięcie jakiego dawno nie było widać. Wypada trzymać kciuki, że pozytywne wrażenie ze swojego podwórka udzieli się również na scenie międzynarodowej, gdzie kibice są głodni sukcesów polskich składów. Zarówno Illuminar jak i Wisła dały dzisiaj bardzo dobre show, w którym wypada jednak wyróżnić dwójkę zawodników. Hades, snajper Wisły już od kilku ostatnich miesięcy prezentował genialną dyspozycję, ale finałowy występ tylko jeszcze lepiej to podkreślił. MVP całego finału został jednak snax, który w kluczowych momentach spotkania dawał istotne zabójstwa i spokój całemu zespołowi, doprowadzając go do ostatecznego tryumfu.

https://www.facebook.com/ESLPolska/photos/a.415046527710/10157885766337711/

Więcej informacji o ESL Mistrzostwach Polski na oficjalnej stronie.

Zapraszamy również do tekstu o półfinałach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułKarolina Kałużyńska: “Gdy weszłam pierwszy raz do Spodka stwierdziłam, że chcę być z tym światem związana zawodowo” – wywiad
Następny artykułRyzen Embedded V2000 – nowe procesory od AMD