fbpx
Strona głównaE-SportIntel Extreme Masters Dallas 2023Polski zespół 9INE z awansem do fazy grupowej Intel Extreme Masters Cologne...

Polski zespół 9INE z awansem do fazy grupowej Intel Extreme Masters Cologne 2023!

Od kilku dni w niemieckiej miejscowości Köln trwa jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w kalendarzu organizatora, którym jest ESL – Intel Extreme Masters Cologne 2023, w którym gra polska formacja 9INE. O ile w pierwszym meczu podopieczni Piotra „Nawrota” Nawrockiego zagrali bardzo dobrze, pokonując w dogrywce zespół Macieja „F1KU” Miklasa OG Esports wynikiem 19:17, tak w drugim, który decydował o awansie, Olek „Hades” Miśkiewicz i jego zespół musieli uznać wyższość reprezentantów brytyjskiej organizacji – Fnatic. Polscy zawodnicy przegrywając drugą rywalizację, aby myśleć o awansie, który w dalszym ciągu jest możliwy, musieli pokonać europejski zespół Team Liquid.

Pierwszą mapą rywalizacji pomiędzy polskim zespołem 9INE oraz Team Liquid był Ancient. Polacy rozpoczęli grę po stronie broniącej, ale to przeciwnicy wygrali rundę pistoletową oraz dwie kolejne, co dla 9INE już na starcie było problematyczne, bo widać było, że Mareks „YEKINDAR” Galinskis i jego koledzy powoli się rozpędzają, 3:0. Jednak po chwili polska formacja wygrała pierwszą rundę i wydawało się, że będą w stanie odrobić straty punktowe do swojego rywala, ale ten z każdą kolejną rundą powiększał swoją przewagę, aż w pewnym momencie wynik dla 9INE był bardzo nieciekawy, 8:2. Do tego momentu, polscy reprezentanci szwedzkiej organizacji nie potrafili w żaden sposób przeciwstawić się swojemu rywalowi. Chwilę później Wiktor „Mynio” Kruk i jego koledzy zaczęli powoli niwelować przewagę Team Liquid i wygrywać rundy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla reprezentantów amerykańskiej organizacji.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli Mareks „YEKINDAR” Galinskis i jego koledzy, którzy wygrali rundę pistoletową i po chwili kolejną, tak więc przewaga była zdecydowana i znacząca. Polacy próbowali jeszcze cokolwiek robić, aby zmniejszyć przewagę, ale Team Liquid grał zdecydowanie lepiej, 14:9. W rezultacie, 9INE przegrało z Team Liquid wynikiem 10:16.

Polska dominacja

Drugą mapą było Vertigo. 9INE rozpoczęło grę po stronie broniącej, ale Team Liquid wygrał rundę pistoletową, jednak Keith „NAF” Markovic i jego zespół mógł tylko przez chwilę cieszyć się z takiego rezultatu, bowiem zawodnicy z Polski szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie, 4:1, a po chwili całkowicie zdominowali swojego rywala, prowadząc wynikiem 8:1. Podopieczni Damiana „Daps” Steele’a zupełnie nie potrafili odnaleźć się na mapie, co więcej, w żaden sposób nie mogli przeciwstawić się perfekcyjnie grającym reprezentantom 9INE. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2.

Po zmianie stron, Aleks „Rainwaker” Petrov i jego koledzy wygrali rundę pistoletową i kolejne dwie, ale przewaga polskich zawodników była zdecydowana i znacząca, co pozwoliło im grać spokojniej, jak również kontrolować sytuację na mapie Vertigo. W rezultacie, 9INE pokonało Team Liquid wynikiem 16:6.

Polskie zwycięstwo

Trzecią i decydującą mapą był Overpass. Polski zespół rozpoczął grę po stronie atakującej i to w dobrym stylu, bo wygrali rundę pistoletową i kolejną, ale po chwili Team Liquid odpowiedział i to znacząco, wygrywając sześć rund z rzędu, zdobywając tym samym przewagę, 6:2. Później jednak to podopieczni Piotra „Nawrota” Nawrockiego przejęli inicjatywę i odrobili punkty do swoich oponentów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla 9INE.

W drugiej połowie, Team Liquid wygrał rundę pistoletową i cztery rundy, wychodząc na znaczne prowadzenie. W pewnym momencie, Olek „Hades” Miśkiewicz i jego koledzy odpowiedzieli, wygrywając osiem rund z rzędu. W rezultacie, 9INE pokonało Team Liquid wynikiem 16:12.

Polska formacja wygrywając ten mecz zapewniła sobie awans do fazy grupowej turnieju głównego Intel Extreme Masters Cologne 2023.

Intel Extreme Masters Cologne 2023

9INE vs. Team Liquid 2:1

Warto przeczytać:

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać