Fantasyexpo z prawami do transmisji PGL Major Stockholm 2021!

0
65
PGL Major Stockholm 2021
Fot. Fantasyexpo

Agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła prawa do transmisji turnieju PGL Major Stockholm 2021, (a także jest jego partnerem strategicznym) jednego z najważniejszych wydarzeń e-sportowych w tym roku. Fani Counter-Strike’a z Polski, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii mogą liczyć na profesjonalną relację z rozgrywek w swoich rodzimych językach.

PGL Major Stockholm to jedyny turniej CS:GO rangi Major rozgrywany w 2021 roku. Najwyższy prestiż imprezy gwarantuje ogrom emocji, które zostaną spotęgowane atmosferą LAN-ową. Historycznie rozgrywki tej takiego kalibru przyciągały średnio 500.000 widzów, którzy na przestrzeni trzytygodniowego wydarzenia generowali około 50.000.000 obejrzanych godzin. Według prognoz, tym razem w szczytowym momencie przed ekranami zbierze się nawet do 1.500.000 odbiorców.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników elektronicznej rywalizacji, agencja gamingowa Fantasyexpo zakupiła na wyłączność prawa do transmisji wydarzenia PGL Major Stockholm w ośmiu krajach: Polsce, Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii. Turniej rozegrany zostanie na przełomie października i listopada bieżącego roku. Fantasyexpo przy realizacji transmisji wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie zebrane zarówno na rodzimym rynku, jak i w projektach międzynarodowych takich jak European Development Championship czy BLAST Rising. Agencja posiada również w swoim portfolio transmisje z kilku Majorów – MLG Columbus 2016, PGL Major Kraków 2017, FACEIT London 2018, czy StarLadder Berlin 2019.

Nieprzerwanie staramy się coraz wyżej zawieszać sobie poprzeczkę, a projekt przygotowania transmisji w ośmiu językach, i to z tak prestiżowego turnieju, z pewnością jest dla nas przeskokiem na kolejny poziom. Projekt ten stanowi duże wyzwanie nie tylko dla naszego studio, ale dla całego teamu, współpracującego z naszymi partnerami czy z mediami.- mówi Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder of Fantasyexpo

Jest to kolejna przestrzeń współpracy pomiędzy Fantasyexpo oraz PGL. Agencja niedawno poinformowała o uzyskaniu statusu oficjalnego i wyłącznego partnera marketingowo-biznesowego PGL, który uprawnia ją do obsługi oraz pozyskiwania partnerów reklamowych zarówno dla transmisji lokalnych, jak i globalnej.

Warto również wspomnieć, że PGL ma mocno ugruntowaną pozycję w świadomości polskich fanów esportu za sprawą turnieju zorganizowanego w krakowskiej Tauron Arenie w 2017 roku, który był fenomenalnym widowiskiem legendarnej drużyny Virtus.pro. Właśnie wtedy Fantasyexpo przygotowało dla polskich widzów relację z tego wydarzenia, gromadząc w jednym momencie ponad 100.000 widzów na transmisji, a studio komentatorskie było umiejscowione bezpośrednio na płycie Tauron Areny. Poza polską ekipą realizatorską, taki przywilej otrzymali jedynie komentatorzy anglojęzyczni i zespół z Chin.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułICYNano MB861U31-1M2B – testy obudowy od ICY DOCK
Następny artykułASRock Z590 Phantom Gaming-ITX/TB4 – gamingowa płyta główna
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.