fbpx
Strona głównaSprzętAOC AG254FG - monitor z nowej serii AGON by AOC

AOC AG254FG – monitor z nowej serii AGON by AOC

AOC zaprezentowało nowy monitor — AOC AG254FG. Urządzenie należy do całkowicie nowe serii produktów pod nazwą AGON PRO. Modele należące do niej są przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy, w tym zawodowców. Przypomnijmy również, że nie tak dawno pojawiła się nowa marka dla graczy pod nazwą AGON by AOC, której celem jes tworzenie jak najlepszego ekosystemu gamingowego.

Troszkę o specyfikacji

Monitor AOC AG254FG wyposażono w 24.5-calową matryce IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Zastosowany panel ma odświeżanie na poziomie 360 Hz, a czas jego reakcji wynosi zaledwie 1 ms. Zastosowano w nim szereg różnych technologi:

  • NVIDIA Ultra Low Motion Blur (ULMB) – zwiększa ostrość ruchomych obiektów na ekranie. Funkcja ta aktywuje podświetlenie stroboskopowe, które pomiędzy każdą klatką obrazu wyświetla dodatkową klatkę czarnego koloru.
  • NVIDIA G-Sync – technologia działa w zakresie od 1 do 360 Hz i wspierana jest przez układ elektroniczny. Zmniejsza tzw. rozrywanie obrazu.
  • NVIDIA Reflex — aktywacja tej funkcji minimalizuje opóźnienia po stronie procesora, systemu operacyjnego, renderowania obrazu i kolejkowania poleceń przez komputer. Możemy ją znaleźć w takich grach, jak Apex Legends, Call of Duty: Warzone, Fortnite, Overwatch, Rainbow Six Siege czy Valorant.
  • NVIDIA Reflex Latency Analyzer — technologia pozwala na uzyskanie szczegółowego raportu, odnośnie czasu, jaki mija od naciśnięcia przycisku myszy do wykonania akcji w grze. Do poprawnego działania wymagane jest podłączenie kompatybilnej myszy.

Wygląda monitora też ma znaczenie

AG254FG wyposażono w podświetlenie RGB Light FX. Pozwala ono wybrać jeden z 14 trybów świecenia oraz 10 000 kombinacji kolorystycznych. Z kolei na froncie zainstalowano projektor wyświetlający logo AGON. Monitor za swój oryginalny wygląd został nagrodzony wyróżnieniem Red Dot.

Dodatkowo w obudowie zamontowano wysuwany wieszak, na który można odwiesić zestaw słuchawkowy. Nie zabrakło także osłony zapobiegającej powstawaniu refleksów świetlnych, które mogłyby przeszkadzać w rozgrywce.

Cena, dostępność i gwarancja

Sugerowana cena detaliczna AOC AG254FG wynosi 3 809 PLN. Będzie on dostępny w sprzedaży od września. Wszystkie modele monitorów AOC objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

Warto przeczytać