fbpx
Strona głównaE-SportESL Impact League Season 3Paweł "Paffczyn" Meszyński - ESL Impact League Season 3 -

Paweł “Paffczyn” Meszyński – ESL Impact League Season 3 – [WYWIAD]

Przed rozpoczynającym się nowym sezonem kobiecej ligi e-sportowej – ESL Impact League Season 3 porozmawiałem z komentatorem e-sportowym Pawłem “Paffczyn” Meszyńskim.

Michał Urban: Ostatnio mieliśmy okazję porozmawiać na temat ESL Impact Katowice 2023, natomiast przed nami ESL Impact League Season 3 na światowej kobiecej scenie CS:GO. Drużyny zostały podzielone na regiony, w których będą rywalizować w fazie grupowej.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Na pewno sezon zapowiada się ciekawie, szczególnie, że pojawia się trochę nowości w postaci ilości zespołów, awansu i Play-off.

Poprzednie dwa sezony ESL Impact League należały do formacji Nigma Galaxy Female, która okazała się być najlepszym zespołem. Czy według Ciebie ten zespół będzie w stanie powtórzyć swój sukces?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Były, są i będą wciąż pretendentami do zwycięstwa. Cały czas to wokół nich kręci się cała karuzela i głód zwycięstwa. U innych drużyn rośnie z każdą kolejną wiktorią Nigmy.

Warto dodać, że wśród wszystkich zespołów jest m.in. zespół WeRunThisPlace, w składzie którego grają legendy kobiecej sceny Counter-Strike’a: Zainab „zAAz” Turkie oraz Julia „juliano” Kiran, a trenerem jest Jimmy “Jumpy” Berndtsson.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Wracają z Valoranta, na pewno ogromne pokłony w ich stronę i to będzie ogromne wyróżnienie, jeśli będę mógł skomentować spotkanie z nimi na serwerze.

Co możesz powiedzieć o grupach?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Grupy mnie zaskoczyły, ponieważ podzielone zostały na potężną grupę A oraz sporo niewiadomych w grupie B. BIG, NIP, Astralis – oni wszyscy będą walczyć w zestawie z Nigmą. W grupie B ciężko określić najcięższego rywala dla NAVI, może to być teoretycznie 9 Pandas czy CPHF Female. Nie skreślajmy jednak drużyny juliano i zAAz.

Przenieśmy się teraz za Ocean. Jeśli chodzi o Amerykę Północną, tutaj zagra m.in. Counter Logic Gaming oraz Saints. Zespoły, które miały okazję rywalizować w ramach ESL Impact Katowice 2023. Czy tutaj poradzą sobie lepiej?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Tutaj zależne jest od składów tych drużyn. Pamiętajmy, że CLG oraz Saints przyjechały do Katowic ze stand-inami, więc nie wiadomo jak to się poukłada. Jako komentator śledzę poczynania w innych regionach, ale raczej wolę nie przewidywać nieznanych mi gruntów.

Jeśli chodzi o inne zespoły z tego regionu, trudno powiedzieć, jak zagrają.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Tak, jestem zwolennikiem niespodzianek w tym przypadku (śmiech).

Teraz można przejść do Ameryki Południowej, bo tutaj może być ciekawie, otóż wśród zespołów są m.in. B4 Esports Female, FURIA Female, MIBR Female, tak więc mocne zespoły, a pierwsze dwa miały okazję zagrać podczas ESL Impact Katowice 2023.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Jeżeli nie wydarzy się żaden dramat, to właśnie te 3 drużyny będą walczyć o 2 miejsca podczas finałów w Dallas.

Patrząc na wszystkie formacje z tego regionu, jest jedna drużyna, która miała okazję rywalizować pod koniec ubiegłego roku w IESF na Bali, Argentynki z LRV Esports Female i tam zagrały bardzo dobrze, awansowały do finału, gdzie musiały uznać wyższość Natus Vincere Javelins.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Gdy przygotowywałem się do komentowania Mistrzostw, dotarłem do tego, że reprezentują organizację LRV Esports. Udało im się dostać z kwalifikacji, na Bali ugrały jedną mapę na NAVI, więc zobaczymy jak sobie poradzą.

Czy nadchodzący sezon może się różnić od wcześniejszych dwóch edycji?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Różni się tak jak wspomniałem formatem rozgrywek, 6 drużyn w jednej grupie, 1 miejsce z obu grup już automatycznie zapewnia sobie grę podczas finałów, a 2 miejsca z obu grup walczą o dodatkowy bilet.

Co możesz powiedzieć na temat poprzednich edycji ESL Impact League?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Będąc komentatorem NAVI Javelins na pewno mogę powiedzieć, że chętnie skomentowałbym już finały ESL Impact Season 3 (śmiech). Sama organizacja ligi na najwyższym poziomie, podczas transmisji na nic nie można narzekać.

Czy są różnice w grze, prezentacji zespołów z tych regionów?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Głównie skupiam się na dyspozycji drużyn z Europy. Są takie, które prezentują stabilną formę, ale są niewiadome takie jak NIP czy Copenhagen Flames, które mogą zaskoczyć.

Twoim zdaniem to będzie wyrównany, nowy sezon ESL Impact League we wszystkich regionach?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Jeżeli ustawiamy Nigmę i NAVI po dwóch stronach to raczej mamy dwóch pewniaków na papierze, którzy mogą zdobyć 2 bilety do Stanów. Największa batalia będzie rozgrywać się o miejsce w Play-offach o trzeciego slota – zarówno w grupie A jak i w B będzie sporo niewiadomych.

ESL Impact League Season 3 to również szansa dla nowych drużyn.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Tak, bezpośrednie zaproszenie dla CPH Flames czy Outsiders Angels to szansa dla nich na pokazanie się przed większą publiką. Sezon zweryfikuje czego możemy się po nich spodziewać w przyszłości.

Mogą być zaskoczenia?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Tak jak mówię, największe zaskoczenie może być z 3 slotem na finały, tam będzie walka do ostatniego punktu. Ja najbardziej ciekawy jestem tego, czy któraś z drużyn z kwalifikacji będzie w stanie przedrzeć się w górną część tabeli swojej grupy.

Który sezon był dla Ciebie najciekawszy?

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Dla mnie pierwszy, pierwszy raz miałem możliwość pracy przy projekcie ESL’a, pierwszy raz z nowym zespołem Totalne Gituwy po odejściu z Izako Boars, 6 zwycięstw w grupie, ale finalnie brak wyjazdu na finały. To był rok i sezon pełen wrażeń, liczę na powtórkę może w tej edycji!

W ostatnim czasie na kobiecej scenie Counter-Strike’a było kilka informacji o zmianach w drużynach. Zacznijmy od Natus Vincere Javelins, bo wydawało się, że Polki będą dalej rywalizować w takim samym składzie.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Nie chcę się w nic zagłębiać, dlatego z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować Danuu i życzyć wszystkiego dobrego, bo to naprawdę super osóbka! Zmiany są zawsze ciężkie, ale to może dać szansę na kolejne kroki do przodu.

Z kolei u Mistrzyń ESL Impact Katowice 2023 – Nigma Galaxy Female pojawiła się informacja na temat trenera, którym był Portugalczyk Ricardo „JTR” Junior.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: Nigma ma swoje określone plany, spodziewam się, że to dopiero początek tej ścieżki realizującej te założenia.

Natomiast szwedzka organizacja e-sportowa poinformowała o dołączeniu nowego trenera do kobiecego składu CS:GO – Ninjas in Pyjamas Female, którym został Anton „TOH1O” Georgiev.

Paweł “Paffczyn” Meszyński: NIP w tamtym sezonie było stosunkowo dużym zaskoczeniem – niestety tym negatywnym. Duża organizacja, zebrany przyzwoity skład (podobnie jak Astralis) i brak wyjazdu na finały, bo przecież to NOFEAR poleciało do Szwecji. Zobaczymy czy trener poukłada ich grę na tyle, aby mogły się liczyć w tej edycji ESL Impact.

Warto przeczytać: Paweł “Paffczyn” Meszyński – ESL Impact Katowice 2023 – WYWIAD

Co sądzisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać