Samantha “NaoriMizuki” Timms – ESL Impact League Season 3

0
74
Samantha NaoriMizuki Timms

Po zakończonych finałach ESL Impact League Season 3, które odbyły się w amerykańskim Dallas, miałem okazję porozmawiać z komentatorką – Samanthą “NaoriMizuki” Timms.

Michał Urban: Samantha, jesteśmy po ESL Impact League Season 3 w Dallas. Przed pytaniem o Nigma Galaxy Female, które wygrało ten sezon, chciałbym zapytać o mecze w fazie grupowej? Co o nich powiesz? Może były drużyny, które zaskoczyły Cię w grze?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Fazy grupowe pokazały, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy scena znacznie się rozwinęła, a drużyny pracowały niesamowicie ciężko, aby poprawić się na ten LAN. Dwie drużyny, które naprawdę się wyróżniały, to Black Dragons i FlyQuest Red. Podczas gdy FlyQuest wciąż nie byli w stanie osiągnąć wyników, których naprawdę chcieli. Było to dla nich ogromne osiągnięcie, że dostali się do półfinałów pomimo wszystkich przeszkód, które musieli pokonać w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Podobnie, choć Black Dragons nie byli w stanie zapewnić sobie gry w Play-offach. Na poziomie makro są bez wątpienia jedną z najlepszych drużyn w swoim regionie i myślę, że mając więcej czasu na pracę nad swoim mikro. Mogą stać się prawdziwymi rywalami w przyszłości. Z niecierpliwością czekam na ich dalszy rozwój!

Co można powiedzieć o fazie grupowej/drużynach przed finałami w Dallas?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: W regionalnych fazach grupowych było kilka wyraźnych niespodzianek. W EU Nigma została po raz pierwszy pokonana przez Ninjas in Pyjamas. Chociaż NiP nie był w stanie dostać się do Dallas, a Nigma ostatecznie wygrała turniej, to ponownie pokazuje wielki wzrost na europejskiej scenie. Nawet w NA brak Saints był dla wielu ogromną niespodzianką, a zespoły takie jak: Detonate i Shimmer (obie zupełnie nowe drużyny) osiągnęły niesamowite wyniki, radząc sobie znacznie lepiej, niż ktokolwiek się spodziewał. Byłam smutna, że Detonate nie udało się dotrzeć na wydarzenie LAN, ale myślę, że będą mieli prawdziwą szansę w następnym sezonie. W SA Furia wypadła z gry i nie osiągnęła poziomu, którego od nich oczekiwaliśmy, tym razem nawet nie dotarła do Dallas po tym, jak wiele razy była w wielkim finale, a Black Dragons zamiast tego dołączyło do B4 na scenie. Jeśli chodzi o APAC, myślę, że jest to region o najniższej konkurencji pod względem przepaści między HSG a resztą kobiecych drużyn. HSG nie jest testowane w wystarczającym stopniu, co moim zdaniem utrudnia im prawdziwy rozwój i poprawę, ponieważ ich jedyną konkurencją są 2-3 razy w roku międzynarodowe imprezy LAN. Ogólnie rzecz biorąc, byłem zadowolony z tego, jak ukształtowały się grupy i myślę, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze więcej niespodzianek

Dla ciebie osobiście był to kolejny krok w karierze komentatora. Jakie są twoje odczucia? Jak ci się podobało komentowanie?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Możliwość komentowania ze studia tego niesamowitego wydarzenia oznaczała dla mnie cały świat. To dopiero drugi raz, kiedy mogłam podróżować na wydarzenie, a e-sport kobiet jest moją największą miłością i prawdziwym celem mojej kariery. To był prawdziwy przywilej stanąć z jednymi z niesamowitych talentów na scenie i zostać zaliczonym do ich grona, i mam tylko nadzieję, że oddałam sprawiedliwość grom i że widzom podobała się transmisja. Mam nadzieję, że będzie to pierwsza z wielu nadchodzących okazji, ponieważ nadal będę koncentrować swoje wysiłki na kobiecej scenie Counter-Strike.

Czy po tym sezonie możemy powiedzieć, że kobiecy CS:GO (w przyszłości – CS2) i ogólnie kobieca scena idą w dobrą stronę?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Prawda jest taka, że mamy jeszcze wiele do zrobienia, zanim kobiety zostaną uznane za równorzędne mężczyznom na scenie e-sportowej. Podczas gdy inicjatywy takie jak ESL Impact są niezbędne i wspaniałe, prawdziwym celem pozostaje praca nad przyszłością gry kooperacyjnej, drużyn mieszanych obok mężczyzn na scenie, aby budować jak najlepsze zespoły, niezależnie od płci. Zaszliśmy tak daleko w tak krótkim czasie, ale teraz na drużynach kobiecych spoczywa obowiązek podjęcia kolejnych kroków — częstszego uczestnictwa w głównych rozgrywkach, stawiania sobie wyzwań i zdobywania większych możliwości poprawy i doskonalenia się. Tylko wtedy marzenie, które mamy z ESL Impact, stanie się rzeczywistością. Jednak scena kobieca z pewnością będzie się nadal rozwijać i wiem, że przyszłość kobiet w e-sporcie jest coraz jaśniejsza z każdym mijającym dniem.

Czy jest coś, co chciałabyś zobaczyć w przyszłości? Może… Major dla drużyn kobiecych?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Nie mogę zaprzeczyć, że oglądanie fenomenalnych kobiet na dużej scenie walczących o swoje życie, aby zdobyć tytuł głównego zwycięzcy i otrzymujących własne naklejki oraz pochwały i uwielbienie setek tysięcy ludzi nie jest atrakcyjne. Prawda jest taka, że chcę tego w formacie, który nie wyklucza płci. Chcę zobaczyć kobiety w pełni zintegrowane i zdobywające wyróżnienia wraz ze swoimi kolegami, stojąc ramię w ramię w prawdziwie inkluzywnym świecie e-sportu. Myślę, że Major dla kobiet po prostu podzieliłby kobiety i mężczyzn jeszcze bardziej, niż już są, podczas gdy powinni pracować razem. To moje marzenie — zobaczyć wszystko i wszystkich razem, odłożyć na bok uprzedzenia i walczyć jako jedność o własne marzenia.

Możemy rozmawiać o ESL Impact League Season 3, ponieważ był to bardzo ciekawy sezon dla kobiecej sceny CS:GO. To był 5 raz dla Nigma Galaxy Female. To jest niesamowite.

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Nigma Galaxy buduje dla siebie dynastię i jest to imponujące do oglądania. W marcu stracili trenera i wielu obawiało się o ich przetrwanie w sezonie 3. Mimo to zajęli pierwsze miejsce w swoich grupach i zapewnili sobie miejsce na LAN-ie, ale przegrali z NiP-em, więc znów było wiele pytań wokół zespołu. Pod koniec kwietnia rywalizowały w Gamers Without Borders i ponownie przegrały z NiP, co wykluczyło je z pierwszego wielkiego finału kobiet, w którym ostatecznie zwyciężyły NAVI Javelins. Zmierzając do finałów sezonu 3, Wiele osób było przekonanych, że dynastia Nigmy dobiegła końca i że NAVI tym razem odniesie zwycięstwo. Bardzo szybko okazało się, że się myliliśmy. Dodanie Hyskeee odegrało kluczową rolę w rozwoju i poprawie tego składu — zespół, który naszym zdaniem był już na szczycie, przybył do Dallas jeszcze silniejszy niż wcześniej. Teraz zastanawiamy się, czy ktokolwiek będzie w stanie odebrać tron Nigma Galaxy?

Co sądzisz o polskiej drużynie Natus Vincere Javelins?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Byłam jedną z osób, które wierzyły, że NAVI (Natus Vincere Javelins) odniesie zwycięstwo w tym sezonie. Niezaprzeczalnie imponujący zespół z ogromnym talentem i potencjałem. Naprawdę wierzyłam, że sobie poradzą. Vicu jest kimś, kto moim zdaniem rywalizuje nawet z Aną, jeśli chodzi o czyste umiejętności AWP i była drugą najwyżej ocenianą zawodniczką turnieju, podczas gdy dodanie Leti tak niedawno mogło sprawić, że fani zastanawiali się, jak sobie poradzą? Zrobiła imponujące wrażenie, pomagając poprowadzić drużynę, aż do półfinałów. Zmiana IGL z tak krótkim czasem na przygotowanie w porównaniu do wielu przeciwników może być bardzo przerażająca i może stanowić problem, ale NAVI poradziło sobie z tym tak dobrze i przy odrobinie więcej czasu staną się jeszcze bardziej zaciekli w następnym sezonie.

W bardzo dobrym stylu zaprezentowały się zawodniczki z Brazylii – B4 Esports, a ich gra była bardzo ciekawa. Wydawało się, że zespół może namieszać w Dallas i sprawić niespodziankę. Ligę zakończyli na 4 miejscu.

Samantha “NaoriMizuki” Timms: B4 było niezaprzeczalnie najsilniejszą drużyną w regionie SA, ale Black Dragons było bardzo blisko drugiego miejsca. B4 wydawało się mieć przewagę, jeśli chodzi o umiejętności mechaniczne, co pomogło im pokonać regionalnych rywali zarówno w trybie best-of-one, jak i w pełnej serii trzech map. Podczas gdy Black Dragons mogło być przygotowane na ich agresywny styl gry, NAVI Javelins z pewnością nie było, a B4 doprowadziło ich na sam brzeg w meczu best-of-one. B4 to drużyna z ogromnym potencjałem, jest jak atomowa bomba, zdolna do zadawania niewiarygodnych ilości obrażeń swoim wrogom, ale przy odrobinie więcej makro i kontroli tej siły może stać się naprawdę przerażającą drużyną, z którą inne regiony będą musiały sobie poradzić w przyszłości.

Drużyna, która w przeszłości wyglądała dobrze to 9Pandas Fearless i zawodniczki tej drużyny wygrywały mecze, ale w tym sezonie nie awansowały do kolejnego etapu.

Samantha “NaoriMizuki” Timms: 9Pandas to niesamowity zespół, ale ich przegrana z FlyQuest Red jest świadectwem czegoś, co stawało się coraz bardziej prawdziwe wraz z upływem sezonów — bez względu na to, jak dobry jesteś, bez względu na to, ile osiągnąłeś w przeszłości, inne zespoły przychodzą po ciebie i chcą twojego miejsca. Jest to doskonałe studium przypadku tego, co dzieje się, gdy zespół czuje, że ma wszystko do stracenia i do jakiego stopnia się posunie, aby do tego nie dopuścić. Myślę jednak, że będzie to dokładny czynnik, który sprawi, że 9Pandas dokona ponownej oceny i powróci jeszcze silniejszy w przyszłym sezonie. Być może stali się zbyt wygodni i to ich kosztowało, ale nie myśl przez chwilę, że zespół z tak głodnymi i utalentowanymi graczami jak ten pozwoli im spowolnić nawet na chwilę.

Jest jakiś zespół, który lubisz oglądać?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: FlyQuest jest prawdopodobnie jedną z moich ulubionych drużyn do oglądania, obok większości drużyn SA, ale ostatecznie każda drużyna wnosi coś wyjątkowego i specjalnego do każdej ze swoich gier, więc nie mogę się doczekać oglądania każdej z nich!

Czy kolejny sezon może być jeszcze ciekawszy?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Pierwszy i drugi sezon myślę, że poszły mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami, a sezon trzeci był pierwszym, w którym zobaczyliśmy kilka prawdziwych niespodzianek. Myślę, że to dopiero początek i następny sezon będzie jeszcze bardziej intensywny. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak wiele nowych drużyn będzie rywalizować i jak bardzo poprawiły się obecne zespoły!

Myślisz, że w przyszłym sezonie zobaczymy inne zespoły niż ten?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Oczywiście. Drużyny takie jak: G2 Oya, Guild, Detonate, Furia i wiele innych. Wszystkie pracują niesamowicie ciężko, aby znaleźć się w czołówce. Astralis jest obecnie w przebudowie, więc z niecierpliwością czekamy na nowy skład. W każdym sezonie nowa jakość może dotrzeć do finału i jestem przekonany, że zobaczymy ją w przyszłości.

Na koniec, jak może wyglądać scena kobieca w CS2?

Samantha “NaoriMizuki” Timms: Myślę, że CS2 przyniesie OGROMNĄ falę nowych i powracających graczy. Świeży zastrzyk nowych talentów i widzę tylko, jak scena rośnie i staje się bardziej widoczna, gdy to się stanie. Już teraz mamy tak wiele kobiet i drużyn rywalizujących o miejsce w ESL Impact, a wraz z napływem jeszcze większej liczby możemy zobaczyć, jak turniej rośnie jeszcze bardziej i stwarza więcej możliwości dla większej liczby kobiet. Mam niesamowitą nadzieję na przyszłość kobiet w e-sporcie, to dopiero początek.

Warto przeczytać: Brandon “BDOG” Rawlings – ESL Impact League Season 3

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułniko opuszcza OG Esports
Następny artykułramziiN dołącza do G2 OYA
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.