fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyNabiha Syed nowa dyrektor wykonawcza Mozilla Foundation

Nabiha Syed nowa dyrektor wykonawcza Mozilla Foundation

Nabiha Syed obejmie stanowisko dyrektor wykonawczej Mozilla Foundation. Jest to osoba, która doskonale rozumie synergię między technologią, humanizmem i ogólnym pojęciem społeczeństwa. Jest specjalistką wyższego szczebla ds. mediów, prawniczką i promotorką idei technologii w służbie interesu publicznego. Wie też, jak radzić sobie ze skomplikowanymi wyzwaniami i szansami, które powstają na styku tych trzech obszarów.

Przed dołączeniem do Mozilla Foundation Nabiha Syed pełniła funkcję dyrektor naczelnej w The Markup – wielokrotnie nagradzanej organizacji medialnej, która koncentruje się na wykorzystaniu możliwości technologii dla dobra publicznego. Pod jej kierownictwem organizacja The Markup inicjowała debaty w Kongresie Stanów Zjednoczonych, inspirowała przełomowe procesy sądowe i zdobyła wiele prestiżowych nagród. Wcześniej Nabiha była uznaną prawniczką działającą w obszarze mediów.

Pod przewodnictwem Nabihy Syed Mozilla stanie się silniejszą, większą i bardziej wpływową organizacją, która będzie wytyczać kierunek działań w okresie o krytycznym znaczeniu dla całego Internetu. Znajdujemy się w momencie zwrotnym historii, w którym firmy technologiczne, społeczeństwo obywatelskie i rządy starają się nadążyć za szybkim postępem innowacji w zakresie sztucznej inteligencji. Ambitne podejście Nabihy pomoże w rozwoju zbiorowej siły społeczności Mozilli, pozwalając społeczeństwu uniknąć rzeczywistych zagrożeń i w pełni korzystać z zalet godnej zaufania sztucznej inteligencji.

W najbliższym czasie Nabiha Syed podzieli się z nami szczegółami na temat swojej wizji Mozilla Foundation. W międzyczasie polecam zapoznać się z krótką wiadomością od niej na temat powodów, dla których przyjęła to stanowisko:

„Przez całą swoją karierę starałam się zrozumieć, jak technologia może wspomóc lub stłumić sprawczość w działaniach człowieka. Pamiętajmy, że dzisiejsza technologia narodziła się w ludzkiej wyobraźni. Uważam, że mamy prawo marzyć o technologii, która służy nam wszystkim, a nie tylko garstce potężnych. Powinniśmy starać się ją budować i oczekiwać, że taka właśnie będzie, a Mozilla jest idealnym miejscem do realizacji tej wizji”.

Źródło: blog.mozilla.org

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać