fbpx
Strona głównaSprzętMovidius Neural Compute Stick - akcelerator sztucznej inteligencji na USB

Movidius Neural Compute Stick – akcelerator sztucznej inteligencji na USB

Intel zaprezentował pierwszy na świecie zestaw do uczenia maszynowego – Movidius Neural Compute Stick. Jest to w pełni samodzielny akcelerator sztucznej inteligencji oparty na USB. Został on zaprojektowany z myślą o programistach, badaczach i twórcach sprzętu. Intel chce tym samym wyeliminować bariery w procesach tworzenia, konfiguracji i wdrażania aplikacji sztucznej inteligencji.

Movidius Neural Compute Stick

W urządzeniu Movidius Neural Compute Stick umieszczono jednostkę VPU Myriad 2. Zapewnia ona wydajność na poziomie ponad 100 gigaflopów. A do zasilania wymagane jest jedynie około 1 Wata. Dzięki temu obsługa głębokich sieci neuronowych w czasie rzeczywistym jest możliwa bezpośrednio z poziomu urządzenia. To rozwiązanie, dzięki któremu szeroka gama urządzeń może uzyskać funkcje przetwarzania przeznaczone dla głębokich sieci neuronowych.

Movidius Neural Compute Stick jest już dostępny do nabycia u wybranych dystrybutorów w sugerowanej cenie detalicznej 79 USD.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać