Strona głównaSprzętUSB 3.0 Promoter Group udostępnia specyfikację USB 3.2

USB 3.0 Promoter Group udostępnia specyfikację USB 3.2

Organizacja USB 3.0 Promoter Group udostępniła specyfikację standardu USB 3.2. Najważniejszymi członkami są Apple, HP, Intel i Microsoft oraz pomniejsze firmy i instytucje. Nowością w tej wersji jest wprowadzenie rozwiązania wieloliniowego. Polega ono na przesyłaniu sygnału dwoma liniami jednocześnie. Obecnie z takiego rozwiązania korzysta standard USB Typu C.

Według specyfikacji dostępne mają być dwie linie o przepustowości 5 Gb/s lub dwie linie o przepustowości 10 Gb/. Widzimy zatem, że maksymalna przepustowość może wynosić nawet 20 Gb/s. Co ciekawe, tak zaprojektowano nowy standard, żeby było możliwe wykorzystanie obecnych przewodów USB typu C.

Czekamy zatem na dalsze informacje o postępie prac i jego wdrażaniu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać