Startują otwarte kwalifikacje do EU Champions do BLAST Premier

0
26
EU Champions
Fot. Fantasyexpo

Już 16 sierpnia europejskie drużyny będą mogły rozpocząć drogę do BLAST Premier Fall Showdown 2021 poprzez otwarte kwalifikacje do EU Champions. Główna faza zawodów odbędzie się w dniach 7-9 września. 

Na początku bieżącego roku, rozgrywki z serii BLAST jeszcze bardziej otworzyły się na zespoły dzielnie wspinające się w światowych rankingach oraz marzące o występach na najważniejszych turniejach sceny CS:GO. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmami partnerskimi, w całej Europie, zorganizowane zostaną turnieje kwalifikacyjne, dzięki którym aż osiem drużyn dostanie się do jesiennej edycji BLAST Premier Showdown.

Fantasyexpo zorganizuje rozgrywki EU Champions, w których wezmą udział zespoły z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii oraz regionu DACH (Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu). Wydarzenie jest kontynuacją Fantasyexpo Cup, które odbyło się wiosną bieżącego roku. Wtedy przepustkę do BLAST Premier Spring Showdown wywalczyło sobie Endpoint. Międzynarodowa formacja, która otrzymała grant za uczestnictwo w postaci $25.000, niedługo później zdobyła miejsce w najlepszej światowej trzydziestce według rankingu HLTV, a świetne występy obiecującego Shahara “flameZ” Shushana zapewniły mu kontrakt w OG. Jest to idealny przykład korzyści, na jakie mogą liczyć młodzi zawodnicy walczący w EU Champions.

W EU Champions weźmie udział osiem zespołów. Jeden slot przeznaczony jest dla wysoko notowanej drużyny z Europy Zachodniej, dwa zaproszenia powędrują do polskich drużyn, natomiast pozostałe miejsca zostaną uzupełnione zespołami wyłonionymi na drodze kwalifikacji przeprowadzonych osobno we Francji, Wielkiej Brytanii oraz regionie DACH. Ponadto zorganizowane zostaną dodatkowe dwie tury otwartych kwalifikacji dla drużyn z wymienionych regionów (oprócz Polski). Zespoły, które otrzymały przepustkę i będą mogły ominąć otwarte kwalifikacje, zostaną ogłoszone w połowie przyszłego tygodnia.

Harmonogram kwalifikacji prezentuje się następująco:

Kwalifikacje regionu DACH:

26-27 sierpnia – finały kwalifikacji

Kwalifikacje Francji:

Kwalifikacje Wielkiej Brytanii:

Kwalifikacje EU Open:

Rozgrywki kwalifikacyjne można oglądać na poniższych kanałach:

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAGON by AOC – nowa marka dla graczy i nie tylko
Następny artykułWiększa pula nagród podczas ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.