Kamila “Firingirl” Kopij: “Mamy skład ze sporym potencjałem”.

0
383
Izako Boars Ladies
Fot.Dunvael Photography - Bartek Janiczek
Porozmawiałem z zawodniczką żeńskiego składu Counter-Strike: Global Offensive organizacji Piotra “izaka” Skowyrskiego – Izako Boars Ladies, Kamilą “firingirl” Kopij, która jest kapitanem zespołu.

Michał Urban: Jesteś kapitanem żeńskiego składu polskiej organizacji Izako Boars Ladies. Co dla Ciebie, jako osoby prowadzącej w drużynie jest najważniejsze?

Kamila “firingirl” Kopij: Na pewno wspólne wspieranie siebie w trudnych momentach, kiedy coś nam nie wychodzi. Ważna jest jeszcze komunikacja, która jest mega istotna w grze zespołowej.

W składzie miałyście dwie zmiany. Zastępczynią Wiktorii „Wiki” Bęczkowskiej została Hanna „Hania” Pudlis, natomiast za Paulinę „pavllę” Bucholc dołączyła Michalina „Młoda” Chudzińska. Dlaczego zatem zdecydowałyście się na zmiany w zespole?

Kamila “firingirl” Kopij: Czasami jak coś nie wychodzi, to zmiany mogą wyjść na lepsze. W tym przypadku mogę powiedzieć szczerze, że zrobiłyśmy dwie dobre zmiany które sprawiły, że mamy skład ze sporym potencjałem.

Jaki był dla Was rok 2020 pod względem gry na turniejach, rywalizacji?

Kamila “firingirl” Kopij: Na pewno boli fakt nie dostania się na Dreamhacka dwukrotnie. Jednak patrząc na obecną sytuację na świecie nie możemy narzekać, bo wyniki miałyśmy równe i zazwyczaj kończyłyśmy na 3/4 miejscu tocząc fajne i równe pojedynki z dziewczynami z Europy.

W listopadzie 2020 zagrałyście na Ambush Female Cup Autumn. Tam w fazie grupowej zajęłyście pierwsze miejsce, wygrywając przy tym wszystkie mecze, a w rezultacie zajęłyście czwarte miejsce Jak ocenisz waszą grę?

Kamila “firingirl” Kopij: Patrząc na to, że nasza grupa składała się wtedy z 3 zespołów z Polski i jednej z Europy, to fajnie było móc zagrać na dziewczyny z naszego kraju, bo to zawsze dodatkowa rywalizacja. Myślę, że miałyśmy sporą szansę na grę w finale, ale zabrakło wykończenia na dziewczyny z Galaxy – cieszy na pewno fakt, że urwałyśmy im jako jedyna drużyna mapę w całym turnieju.  Mam nadzieję, że niebawem dostaniemy informację o kolejnej edycji, więc może wtedy powalczymy o najwyższą lokatę. 🙂

Brałyście udział także w kwalifikacjach do DreamHack Showdown Summer 2020, ale tam wasze miejsce było dalsze. 

Kamila “firingirl” Kopij: Było spowodowane to tym, że ledwo co dołączyła do nas Hania, przez co nie miałyśmy wiele czasu na treningi. Wynik i tak był zadawalający, bo miałyśmy szansę dwukrotnie dostać się do turnieju głównego, ale nie udało nam się tej szansy wykorzystać.

Czym różni się Twoja obecna gra od tej, którą prezentowałaś w innych zespołach?

Kamila “firingirl” Kopij: Różni się tym, że w Izako Boars Ladies zaczęłam rolę prowadzącej.
Było to sporę wyzwanie dla mnie, ale dzięki zaufaniu dziewczyn na pewno było mi łatwiej się do niej zaadaptować.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Izako Boars Ladies, jeśli chodzi cały zespół?

Kamila “firingirl” Kopij: Atmosfera która panuje w drużynie, nie będę ukrywać, ale traktujemy się z dziewczynami jak mała rodzinka która chcę osiągać sukcesy na scenie krajowej jak i europejskiej.
No i na pewno to daje nam dużego kopa motywacyjnego.

Jak się Tobie gra w Izako Boars Ladies?

Kamila “firingirl” Kopij: Mega pozytywnie! 🙂

Jeśli oglądasz, lub oglądacie turnieje z udziałem męskich drużyn, jakie najbardziej Tobie/Wam się podobają?

Kamila “firingirl” Kopij: Zazwyczaj skupiamy się na treningach i na naprawianiu własnych błędów. Lecz ostatnio oglądałyśmy mecze nowego składu naszej męskiej dywizji.

Wasza współpraca z organizacją Izako Boars Ladies trwa dalej, więc to też świadczy o tym, że wasza gra, prezentacja jest bardzo dobra.

Kamila “firingirl” Kopij: Razem z dziewczynami mamy swoje cele które chciałybyśmy wspólnie zrealizować, więc na pewno przedłużenie kontraktów daje nam kolejnej motywacji, plus dodatkowego wsparcia od strony organizacji.

Jakbyś mogła ocenić Waszą obecną grę zespołu, z tą która była jak rozpoczynałyście w ogóle grę w drużynie? Skład się trochę zmienił. Może jest coś, co zmieniło się pod kątem waszej gry?

Kamila “firingirl” Kopij: Na pewno zmieniło się podejście do treningów, oraz atmosfera która zrobiła się jeszcze lepsza po przyjściu Hani.

Czy chciałabyś, żeby coś zmieniło się pod kątem turniejów na światowej scenie żeńskiego Counter-Strike’a?

Kamila “firingirl” Kopij: Chciałabym żeby było więcej turniejów, które jeszcze bardziej by napędzały dziewczyny do gry. Zobaczyłabym też jakąś ligę z fajną pulą nagród na tle europejskim.
Poza tym mega brakuje mi rozgrywek na naszym podwórku i z utęsknieniem czekam na powrót ESL MP Kobiet, ewentualnie zobaczyłabym coś od PLE w kierunku sceny żeńskiej.

Chciałabyś zostać np. dziennikarką e-sportową, komentatorem e-sportowym, albo analitykiem e-sportowym?

Kamila “firingirl” Kopij: Jeżeli skończyłabym swoją kari

erę gracza, chciałabym spróbować swoich sił na analizie jeszcze raz! 🙂

Czy jest jakaś drużynowa na światowej scenie CS:GO, której kibicujesz?

Kamila “firingirl” Kopij: Aktualnie chyba Vitality, bo ostatnio sporo meczów ich oglądam. 😀

Zapraszamy również do wywiadów z inną zawodniczką Izako Boars Ladies – Michaliną “Młodą” Chudzińską.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułGainward GeForce RTX 3060 Pegasus OC – karta graficzna mini-ITX
Następny artykułZotac MAGNUS One ECM73070C with Windows debiutuje na rynku
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.