Firma AMD wydała sterownik Radeon Software Adrenalin 2019 Edition. Jest to kolejna generacja pakietu oprogramowania dla kart graficznych AMD Radeon. Według zapewnieć twórców, nowe sterowniki zwiększają średnią wydajność do nawet 15%, w stosunku do poprzedniej generacji.

Na początek warto wspomnieć, że funkcja AMD Radeon ReLive w połączeniu z nową wersją mobilnej aplikacji AMD Link oraz dedykowanym aplikacjom VR pozwala teraz transmitować wideo i gry z komputera na samodzielne zestawy VR.

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

Dodatkowo ta sama funkcja otrzymała opcję podglądu ostatnich od 5 do 30 sekund w trybie picture-in-picture. Lub poprzez tworzenie plików GIF o długości od 5 do 30 sekund bez wychodzenia z gry. Co więcej, edytor wzbogacił się o jeszcze więcej narzędzi obróbki.

Dodano także sporo nowych narzędzi:

  • Radeon Game Advisor: nowe narzędzie, które pozwala graczom przejść proces ulepszenia rozgrywki, aby uzyskać optymalną kombinację płynności animacji i jakości obrazu.
  • Radeon Settings Advisor: automatycznie rekomenduje ustawienia systemowe i wyświetlania do uzyskania optymalnej jakości z gry, które można zaaplikować jednym kliknięciem.
  • Upgrade Advisor: określa, czy komputer spełnia minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry. W razie potrzeby sugeruje potencjalne opcje modernizacji o procesory i/lub karty graficzne AMD.

Mobilna aplikacja AMD Link otrzymała udoskonalony interfejs. Pojawiły się także nowe funkcje aktualizacji sterownika, ulepszona obsługa galerii Radeon ReLive i oraz możliwość stosowania komend głosowych do obsługi funkcji Radeon ReLive i pomiarów wydajności.

Technologia Radeon WattMan ma teraz opcję podkręcania układu graficznego i pamięci, przy użyciu jednego kliknięcia. Może także automatycznie obniżać napięcie rdzenia. Odświeżona aplikacja Radeon Chill umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet do 20%.

Na koniec warto wspomnieć o technologii Radeon FreeSync 2 HDR. Zapewnia ona automatyczne mapowanie tonalne. Do tego funkcja AMD Virtual Super Resolution obsługuje teraz ultra-szerokie ekrany o proporcjach 21×9.

Ulepszony panel Radeon Overlay umożliwia użytkownikom dostęp do systemu pomiarów wydajności na ekranie. Prócz tego dodano wsparcie dla systemów Radeon WattMan, Enhanced Sync i Game Advisor.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNVIDIA zebrała ponad 83 tys. zł w kolejnej akcji charytatywnej
Następny artykułFinn “Karrigan” Andersen poza składem FaZe Clan!
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.