Jeszcze nie umilkło echo odejścia Koduri’ego z AMD, a już Intel potwierdził, że przyjmuje go pod swoje strzechy. O odejściu Raji pisaliśmy już w tym artykule. Cała sytuacja jest dość niezwykła, ponieważ w przypadku tak ważnych osób dość często mamy do czynienia z czasowym zakazem pracy u konkurencji.

Raja Koduri

Jednak 24 godziny po odejściu Intel poinformował, że Raja Koduri obejmuje w obozie Niebieskich stanowisko starszego wiceprezesa działu Core and Visual Computing Group oraz głównego architekta GPU. W oświadczeniu czytamy, że zatrudnienie byłego szefa RTG ma umocnić Intela na pozycji lidera rynku układów graficznych. Chodzi o przygotowanie własnych, dedykowanych i wydajnych układów dla szerokiej gamy klientów.

Koduri jako pracownik z 25 letnim doświadczeniem na pewno przyda się Inteli, który jak widać zdecydowanie chce zaatakować segmenty dla technik głębokiego uczenia, który od dłuższego czasu należy do Nvidii.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] dla zupełnie innego segmentu rynkowego. Prace nad nowymi kartami były prowadzone przez Core and Visual Computing Group, a szefem grupy był Raja Koduri – były pracownik […]