Strona głównaSprzętIntel Compute Card - moduł obliczeniowy wielkości karty kredytowej

Intel Compute Card – moduł obliczeniowy wielkości karty kredytowej

Intel zaprezentował Intel Compute Card, moduł obliczeniowy o wielkości karty kredytowej. Został on zaprojektowany z myślą o inteligentnych urządzeniach działających w ekosystemie Internetu rzeczy. Jego wymiary wynoszą 95x 55 mm, a grubość zaledwie 5 mm. Wewnątrz znajdują się różne procesory, łącznie z modelami Intel Core vPro siódmej generacji. Do tego dochodzą pamięć, adaptery sieci bezprzewodowych oraz elastyczne układy wejścia-wyjścia.

To wszystko pozwala producentom sprzętu na optymalizację pod kątem różnorodnych zastosowań. Dd inteligentnych lodówek czy interaktywnych kiosków, przez kamery bezpieczeństwa, po bardziej zaawansowane rozwiązania IoT. Zastosowanie Intel Compute Card pozwoli wytwórcom na zredukowanie nakładów finansowych oraz czasu związanych z projektowaniem modułów obliczeniowych. Zapewni również łatwość serwisowania i rozbudowy urządzeń.

Intel Compute Card

Intel Compute Card dostępny będzie w połowie 2017 roku w różnych konfiguracjach. Intel i partnerzy tacy jak Dell, HP, Lenovo oraz Sharp pracują już nad rozwojem innowacyjnych, inteligentnych produktów, które korzystać będą z jego konstrukcji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać