Strona głównaSprzętIntel zapowiedział nośniki Optane SSD 900p z kośćmi 3D XPoint

Intel zapowiedział nośniki Optane SSD 900p z kośćmi 3D XPoint

Firma Intel zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nośników Optane SSD 900p. Będą to pierwsze dyski z kośćmi 3D XPoint przeznaczone dla zwykłych użytkowników. Ich zaletą ma być bardzo wysoka wydajność w przypadku operacji na małych plikach. Według wstępnych danych sekwencyjny odczyt ma wynosić do 2500 MB/s, a sekwencyjny zapis do 2000 MB/s. Ilość operacji wejścia/wyjścia dla zapisu i odczytu wynosi odpowiednio 500 000 IOPS i 550 000 IOPS.

Intel Optane SSD 900p będą dostępne w następujących pojemnościach: 280 GB, 480 GB, 960 GB oraz 1500 GB. Prócz tego zapowiedziano dwa rodzaje: w postaci kart rozszerzeń HHHL oraz nośników ze złączem U.2.

Intel nie podał daty wprowadzenia do sprzedaży.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać