fbpx
Strona głównaSprzętIntel Broadwell Thunderbolt-LP 2014 - zmiany w nowym kontrolerze Intela

Intel Broadwell Thunderbolt-LP 2014 – zmiany w nowym kontrolerze Intela

Intel stara się spopularyzować swój nowy kontroler – Thunderbolt, jednakże w czasach, gdzie USB posiada sporą część rynku jest to bardzo trudne. Dodatkowo niedługo ma się pojawić udoskonalona specyfikacja standardu USB 3.0 – USB 3.1, która ma zwiększyć przepustowość do 10 Gb/s, przez co Intel jest zmuszony dokonać pewnych zmian w zapowiedzianym jakiś czas temu kontrolerze Intel Thunderbolt 2.0 Falcon Ridge. Aktualna rewizja posiada dwa kanały 10 Gb/s, przekazuje sygnał DisplayPort 1.2 bezpośrednio od karty graficznej i podłącza się do całej reszty urządzeń poprzez szynę PCIe 2.0 x2.

Chip posiada wymiary 8 x 8 mm i oferuje TDP w czasie pracy na poziomie 1.5 W, a w czasie spoczynku 1 mW.

Intel chce to zmienić i zmniejszyć pobór energii podczas pracy do 1.3 W. Dodatkowo planowane jest dodanie możliwości zasilania odpiętych urządzeń, gdzie kabel będzie w stanie przesłać 53 W. Pozwoli to na podłączenie 6 x 3.5 calowych dysków lub 24 calowego monitora. Kolejną zmianą jest dodanie możliwości nawiązywania połączeń peer-to-peer, o przepustowości do 20 Gb/s, pomiędzy dwoma komputerami. Będzie to podobne do połączeń po USB, po kablu internetowym, czy RS232.

Planowana data premiery to targi CES 2014.

Źródło: techpowerup.com
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać