fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyFSP FSP750-27SCB - zasilacz z obsługą standardu SFX 12VO

FSP FSP750-27SCB – zasilacz z obsługą standardu SFX 12VO

FSP zaprezentowało zasilacz FSP750-27SCB o mocy 750 Watów. Jego cechą szczególną jest pełne wsparcie dla standardu SFX 12VO, o którym jest głośno od około roku czasu. Nowy standard został zaproponowany przez firmę Intel. Podkreśla ona, że linia 12 V jest o wiele bardziej obciążania, aniżeli było to kiedyś, natomiast linie 3.3 V oraz 5 V straciły na znaczeniu. Te dwie ostatnie tyczą się głównie urządzeń peryferyjnych i nośników danych. Tym samym wtyczka główna została uproszczona do zaledwie 10 pinów (poprzednia miała 24 piny), a obsługę wielu urządzeń przeniesiono na płytę główną.

FSP FSP750-27SCB

Dzięki redukcji ilości okablowania zyskają mocno małe obudowy mini-ITX. Więcej miejsca, to zarazem lepsza wentylacja oraz ładniejsza prezentacja poszczególnych elementów. Samo okablowanie jest także modularne.

Co zatem jest w zestawie:

  • ATX 10-pin
  • EPS 4+4-pin
  • 2 x PCI Express: 8-pin + 6+2-pin

FSP deklaruje również sprawność zasilacza FSP750-27SCB na poziomie 90%, potwierdzoną certyfikatem 80 Plus Gold. Nie zabrakło odpowiednich zabezpieczeń: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP. Zastosowano także dobrej jakości podzespoły: konwertery DC-DC, czy japońskie kondensatory. Wnętrze jest chłodzone przez 92-mm wentylator z regulacją obrotów.

Nie podano niestety premiery oraz ceny zasilacza FSP750-27SCB.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać