FidelityFX Super Resolution

Firma AMD wprowadziła oficjalnie na rynek FidelityFX Super Resolution. Jest to w pełni otwarta i łatwa w implementacji technologia przestrzennego skalowania obrazu. Wykorzystywany jest specjalny algorytm analizujący obraz źródłowy, aby odtworzyć go w wyższej rozdzielczości, a następnie wzmocnić szczegółowość tekstur i poprawić jakość. Dzięki temu cały obraz jest bardziej szczegółowy i wyraźniejszy w porównaniu do podstawowych metod skalowania.

FidelityFX Super Resolution jest w pełni otwartą technologią. Już teraz ponad 40 deweloperów gier planuje jej wdrożenie w swoich grach oraz silnikach. Co ważniejsze, jeżeli wierzyć informacjom, technologia będzie działała zarówno na kartach Radeon, jak i GeForce. I mówimy tutaj o liczbie ponad 100 modeli kart!

FidelityFX Super Resolution

Aktualnie technologia jest dostępna w siedmiu tytułach: Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, 22 Racing Series, Terminator: Resistance and The Riftbreaker. Trwają również prace nad jej wdrożeniem w DOTA 2 oraz Far Cry 6.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZcommunity.amd.com
ŹRÓDŁOgpuopen.com
Poprzedni artykułGigabyte B560I AORUS PRO AX – nowa płyta mini-ITX
Następny artykułPoznań Game Arena 2021 – ruszyła sprzedaż biletów
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.