fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaAMD Radeon Software Adrenalin Edition 22.7.1 - prawie 2-krotny wzrost wydajności w...

AMD Radeon Software Adrenalin Edition 22.7.1 – prawie 2-krotny wzrost wydajności w OpenGL

Firma AMD wydała nową wersję pakietu sterownika Radeon Software Adrenalin Edition 22.7.1. Nowa wersja wprowadza szereg nowości do oprogramowania sterownika dla kart graficznych AMD Radeon oraz procesorów AMD Ryzen z układem graficznym Radeon.

Wśród nich są przede wszystkim:

  • Nowa funkcja AMD Noise Suppresion, czyli technologia redukująca hałas otoczenia w oparciu o działający w czasie rzeczywistym algorytm głębokiego uczenia. Dzięki niej można zyskać bardziej wyraźny dźwięk podczas spotkań czy podczas rozgrywki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na blogu AMD.

  • Znaczny przyrost wydajności w OpenGL, czyli np. w Minecraft. Dzięki nim wydajność kart graficznych Radeon RX 6000 może wzrosnąć nawet o 92% w porównaniu do poprzedniej wersji sterownika.

Radeon Software Adrenalin Edition 22.7.1

  • Poszerzone wsparcie dla AMD Radeon Super Resolution (RSR), które od teraz obejmuje także karty graficzne Radeon RX 5000 i 6000 w laptopach z hybrydowo działającymi układami graficznymi oraz dodaje obsługę trybu bezramkowego na pełnym ekranie.
  • Rozbudowane wsparcie dla funkcji AMD Radeon Boost, która działa teraz w oparciu o Variable Rate Shading w grach Elden Ring, VALORANT i Resident Evil Village.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać