amd ryzen logo 1
amd ryzen logo 1

Druga generacja procesorów AMD Ryzen do komputerów stacjonarnych ujrzała dziś oficjalnie światło dzienne. Cztery wprowadzane modele są przeznaczone w szczególności dla graczy, twórców treści cyfrowych i entuzjastów sprzętowych.

Jako pierwsze na świecie wykorzystują one 12-nanometrowy proces technologiczny i mogą zaoferować nawet o 15% wyższą wydajność w grach niż pierwsza generacja Ryzen. Równocześnie zapewniają przy tym najwyższą wydajność w przetwarzaniu wielozadaniowym, jaką może zaoferować procesor standardowego komputera.

2nd Gen. Ryzen CPUWśród ulepszeń nowej generacji Ryzen są technologie Precision Boost 2 i Extended Frequency Range 2 (XFR 2). W zestawie znajduje się system chłodzenia Wraith, a dostęp do odblokowanej mocy zapewnia nowa aplikacja Ryzen Master. Druga generacja procesorów AMD Ryzen powstała na bazie nagradzanej architektury „Zen” i wykorzystuje ulepszony rdzeń „Zen+” ze znacznymi ulepszeniami w zakresie wydajności i funkcjonalności procesora oraz platformy.

AMD Ryzen 2000Ulepszenia wydajnościowe

Nowy rdzeń „Zen+” cechuje zwiększony współczynnik IPC i zmniejszone opóźnienia pamięci podręcznej w porównaniu do pierwszej generacji procesorów Ryzen. Technologia AMD SenseMI została z kolei udoskonalona funkcją Precision Boost 2, która umożliwia procesorom inteligentną analizę obciążenia i warunków obliczeniowych. Przekłada się to na najwyższą wydajność wielozadaniową w swojej klasie.

Wyższe taktowanie wszystkich nowych procesorów Ryzen zwiększa ogólną wydajność w popularnych aplikacjach, jak gry czy programy służące do tworzenia i produkcji. Rozgrywka jest znakomicie płynna przy grze w powszechnie używanych rozdzielczościach, jak 1080p, 1440p czy 4K. Niektóre procesory drugiej generacji oferują nawet 20% szybsze niż konkurencja działanie w oprogramowaniu do kreacji cyfrowej,

Z kolei dostępna na wszystkich platformach AM4 i oferowana przez nowe procesory Ryzen technologia XFR 2 sprawi, że entuzjaści konstruujący komputery będą mogli się cieszyć jeszcze wyższą wydajnością przy wykorzystaniu wyższej klasy systemów chłodzenia.

Ulepszenia funkcjonalne

Druga generacja procesorów AMD Ryzen została zaprojektowana z myślą o entuzjastach i uzyskiwaniu jak najlepszej wydajności. Każdy z tych procesorów ma lutowany odpromiennik termiczny, aby jak najlepiej przewodzić ciepło. Posiada także odblokowane mnożniki, aby podkręcanie było łatwe i efektywne. Dostrajanie ustawień jest nawet jeszcze prostsze dzięki nowej aplikacji Ryzen Master 1.3. Oferuje ona podkręcanie pojedynczych rdzeni z automatyczną identyfikacją tych najszybszych.

Wentylatory dla AMD Ryzen 2000

Jednocześnie po raz pierwszy cała linia procesorów otrzymała w zestawie znakomite systemy chłodzenia AMD Wraith. Flagowy AMD Ryzen 7 2700X jest sprzedawany z nową odmianą Wraith Prism, która poza świetną wydajnością wykorzystuje nowy profil wentylatora oraz ma sterowane podświetlenie RGB.

Ulepszenia platformy

Nowy, zoptymalizowany dla procesorów Ryzen 2. generacji chipset X470 jest dostępny na płytach głównych z gniazdem AM4. Poza zwiększoną kompatybilnością pamięci i możliwościami podkręcania pozwala on skorzystać na nowej technologii AMD StoreMI, która łączy w jednej inteligentnej i łatwej do zarządzania przestrzeni dyskowej szybkość typową dla SSD z pojemnością typową dla tradycyjnego, obrotowego nośnika.

AMD Ryzen 2000

Nowe płyty z chipsetem X470 wzmacniają istniejącą ofertę płyt głównych korzystających z układów serii 300, które są także kompatybilne z drugą generacją procesorów Ryzen po zaktualizowaniu oprogramowania sprzętowego (BIOS). Wiele dostępnych na rynku płyt już ma wgraną aktualną wersję BIOS –są oznaczone etykietą „Ryzen Desktop 2000 Ready”.

Ryzen Desktop 2000 Ready

2. generacja procesorów AMD Ryzen

 Model  Liczba rdzeni  Liczba wątków Taktowanie bazowe/max. Cache L3 TDP System chłodzenia
 Ryzen 7 2700X  8  16 3,7/4,3 20 MB 105 W Wraith Prism (LED)
Ryzen 7 2700 8 16 3,2/4,1 20 MB 65 W Wraith Spire (LED)
Ryzen 5 2600X 6 12 3,6/4,2 19 MB 95 W Wraith Spire
Ryzen 5 2600 6 12 3,4/3,9 19 MB 65 W Wraith Stealth
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOinf. prasowa
Poprzedni artykułPolska Liga Esportowa – wystartował sezon Wiosna 2018
Następny artykułASUS przygotowuje się do wprowadzenia marki AREZ dla kart Radeon

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj