ZEN 2 oraz Vega 7 nm ukończone – AMD potwierdza

0

Oferta procesorów AMD na najbliższe lata zapowiada się bardzo obiecująco. Pierwszymi układami Ryzen firma udowodniła, że może nawiązać walkę z Intelem. Druga generacja, także pokazała, że AMD uczy się na błędach. Odświeżone jednostki pokazały znowu pazurki. Teraz pozostaje czekać na premierę układów ZEN 2 oraz VEGA wyprodukowanych w 7 nm procesie litograficznym.

Poniższe slajdy prezentują aktualny stan prac nad nowymi układami. Widać, że pod nazwą ZEN 2 widnieje podpis Design Complete, który jasno wskazuje na to, że prace związane z projektowaniem chipów zostały już zakończone. Kolejne generacja ZEN 3 zostanie zaprezentowana zapewne w 2020 roku. Zostanie wykonana w 7 nm+ procesie litograficznym. Prace nad nią ciągle trwają (On Track).

AMD 7nm ZENW tym roku AMD zaprezentuje też układy Vega wykonane w litografii 7 nm. Tutaj też na slajdzie widać, że układy zostały ukończone. Więcej informacji poznamy być może na targach Computex 2018. W 2020 roku powinniśmy się spodziewać kolejnej generacji chipów graficznych.

AMD 7nm Vega

 


Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o