fbpx
Strona głównaSprzętDisplayPort 2.1 - nowy standard debiutuje na rynku

DisplayPort 2.1 – nowy standard debiutuje na rynku

Organizacja VESA wprowadziła na rynek standard DisplayPort 2.1. Jest to swoista ewolucja DisplayPort 2.0, która na rynku jest z nami od lutego 2022 roku. Przedstawiciele VESA zapewnili o wstecznej kompatybilności z poprzednimi wersjami. Dodatkowo DisplayPort 2.1 w przyszłości ma zastąpić całkowicie zastąpić DisplayPort 1.4, które w obecnych czasach przestaje już wystarczać.

DisplayPort 2.1

Pierwszą zmianą jest udoskonalona współpraca ze standardami USB4 i USB4 2.0. Według USB Implementers Forum będą one standardem rynkowym na kilka najbliższych lat. Poprawiono działanie w złączach USB Typu C w trybie DisplayPort Alt Mode.

VESA dodała obsługę technologii VESA Display Stream Compression (DSC) i Panel Replay. Mają one zapewnić, aby kable DP40 i DP80 działały z pełną wydajnością przy długościach przekraczających odpowiednio 1 i 2 metry.

Źródło: www.displayport.org

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać