Strona głównaPcMod.plNewsyIntel pracuje nad nową odsłoną złącza Thunderbolt

Intel pracuje nad nową odsłoną złącza Thunderbolt

Intel oficjalnie ogłosił, że pracuje nad kolejną generacją złącza Thunderbolt. Będzie ona oparta na nowych standardach — USB 4 v2 i DisplayPort 2.1. Choć nie podano jeszcze oficjalnej nazwy, to przypuszczamy, że będzie to Thunderbolt 5. Według Intela ma to być najlepsze rozwiązanie dla twórców oraz graczy, którzy potrzebują ogromnej przepustowości. Mowa tutaj o monitorach z wysoką rozdzielczością, zewnętrznych kartach graficznych i wielu innych urządzeniach.

Thunderbolt - nowa generacja

Intel twierdzi, że następna generacja Thunderbolt będzie automatycznie rozpoznawać, kiedy wymagana jest dodatkowa prędkość transmisji (np. po podłączeniu monitora o wysokiej rozdzielczości), a wszystkie inne podłączone akcesoria będą podążać za nią. Przykładem niech będzie wyświetlacz 8K – jedno z czterech pasm zmieni kierunek, oferując prędkość nadawania 120 Gb/s i prędkość odbierania 40 Gb/s.

Thunderbolt - nowa generacja

Thunderbolt nowej generacji skutecznie podwoi dwukierunkową przepustowość Thunderbolt 4 do 80 Gb/s na czterech pasmach. Będziemy także pełna obsługa pasywnych kabli do 1 metra długości. Nie zabraknie wstecznej kompatybilności ze standardami Thunderbolt, USB, i DisplayPort.

Warto nadmienić, że w 2019 roku firma Intel wniosła do organizacji USB Promoter Group, propozycję specyfikacji swojego protokołu Thunderbolt. Posłużyła ona, jako podstawa dla USB 4. Jest to próba udostępnienia tej technologii szerszej grupie odbiorców.

Źródło: www.intel.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać