Strona głównaPcMod.plNewsyDisplayPort 1.4 ze zwiększoną przepustowością

DisplayPort 1.4 ze zwiększoną przepustowością

Organizacja Video Electronics Standards Association (VESA) udostępniła wszystkim informacje o nowym standardzie DisplayPort 1.4. Zmian w stosunku do poprzedniej wersji jest bardzo dużo. Zacznijmy od zwiększenia przepustowości. Dzięki czemu możliwe będzie przesyłanie wideo 8K z zachowaniem odświeżania na poziomie 60 Hz, a także materiałów 4K z odświeżaniem 120 Hz.

Jest to zasługą nowej wersji techniki Display Stream Compression, która pozwala na przesyłanie większej ilości informacji, bez utraty jakości widocznej dla użytkownika. Prócz tego mamy pełną zgodność ze złączami USB Type-C i Thunderbolt. Technologia Multi-Stream Transport (MST) umożliwia nam obsługę wielu monitorów o rozdzielczości 1920×1080 i większej. Pojawiło się również przesyłanie metadanych HDR, a także rozszerzona obsługa ścieżek dźwiękowych.

W DisplayPort 1.4 zaimplementowano mechanizm korekcji błędów – Forward Error Correction (FEC), który zapewnia dobrą jakość obrazu na zewnętrznych wyświetlaczach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać