diabotical
diabotical

Diabotical, czyli nadchodzący coraz większymi krokami arena shooter będący bezpośrednim następcą Quake 3 Arena, został oficjalnie kolejnym tytułem dostępnym na wyłączność w platformie Epic Games Store. Odpowiedzialny za grę James “2GD” Harding podzielił się z nami tą informacją w ramach swojego comiesięcznego podsumowania postępów prac nad grą.

Pierwsze wzmianki na temat Diabotical pojawiły się w sierpniu 2016 roku, kiedy The 2GD Studio rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze na potrzeby wydania gry. Według zapowiedzi tytuł ten miał być jednym z nielicznych nowych przedstawicieli wymierającego już gatunku arena shooterów. Projekt ten zakładał wydanie gry, która miała być złotym środkiem między bardziej przyjaznym przeciętnym graczom strzelankami (Team Fortress 2 czy Overwatch) a tymi bardziej wymagającymi (Reflex Arena czy Warfork), przy jednoczesnym zadbaniu o atrakcyjność gry pod kątem e-sportu.

Diabotical - eggbot

Sama akcja na Kickstarterze odniosła ogromny sukces. Podstawowy cel zbiórki został osiągnięty w niecały tydzień, a ostatecznie na potrzeby tytułu zebrano kwotę około 170 tysięcy funtów brytyjskich.

Diabotical - walka

Przy okazji zbliżającej się premiery gry, która według zapewnień Jamesa ma nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku, omówiono najnowsze zmiany dotyczące formalności związanej z tytułem. Z powodu kurczącego się stanu konta studia, przy jednoczesnej konieczności dopięcia kilku elementów gry na ostatni guzik oraz ambicjach 2GD do wydania Diabotical jako tytułu free2play, twórcy postanowili skorzystać z oferty firmy Epic Games. W zamian za ekskluzywność ich tytułu ekipa Jamesa otrzyma od Epica wsparcie finansowe, które pokryje koszty wydania gry oraz utrzymania jej przez trzy lata. The 2GD Studio ma jednak zachować pełne prawa do własnego tytułu.

Diabotical - mapa

Ponieważ zmiana ta okazała się być sprzeczna z informacjami zawartymi na Kickstarterze o chęci wypuszczenia gry na platformie Steam, 2GD udostępnił wspierającym możliwość domagania się pełnego zwrotu wpłaconych pieniędzy. Osoby, które wsparły Diabotical w trakcie zbiórki, mogą jednak wciąż liczyć nie tylko na liczne bonusy pokroju kosmetycznych elementów czy przepustek sezonowych, ale również na dostęp do zamkniętych testów gry, które mają ruszyć najpóźniej w lutym.

Diabotical - CTFTych, którzy nie zrazili się do gry, po tym kontrowersyjnym dla wielu graczy ogłoszeniu serdecznie zachęcamy do śledzenia wiadomości dotyczących Diabotical poprzez Reddita, Discorda lub kanał 2GD na platformie Twitch. O wszelkich nowościach dotyczących gry będziemy informować na bieżąco.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOReddit
Poprzedni artykułDark Moon – unikaj promieni słonecznych, aby przetrwać
Następny artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 441.61 z optymalizacją dla gier

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.