fbpx
Strona głównaSprzętCougar Dust 2 - przewiewna i mobilna obudowa mini-ITX

Cougar Dust 2 – przewiewna i mobilna obudowa mini-ITX

Cougar wprowadził do swojej oferty nowy model obudowy komputerowej – Dust 2. Jest to kolejne urządzenie z linii mini-ITX, które mamy okazję podziwiać. Z wcześniejszych warto wspomnieć o Cougar QBX oraz QBX Kaze. Twórcom przyświecał bardzo ważny cel – mobilność, wytrzymałość, a także dobra wentylacja. Każda z tych cech jest jak najbardziej zawarta w nowym produkcie.

Wygląd zewnętrzny

Przednie i tylne panele wykonano z anodowanego aluminium, wykończone piaskowaniem. Górny panel to dobrej jakości blacha z otworami wentylacyjnymi. Oba boczne panele wykonano z siatki, która ma pozwalać na zasysanie powietrza do wewnątrz.

Na przednim panelu znajdziemy: USB Typu C, USB 3.0, 4 złącza do słuchawek, przycisk Resetu oraz przycisk włączenia.

Dostępne są następujące kolory: Desert Sand, Iron Gray, Space Silver.

Niezależne sekcje dla procesora, karty graficznej i zasilacza

Inżynierowie Cougara uporali się w kwestii pobieranego i wypuszczanego powietrza. Stworzono dwie oddzielne komory w obudowie Dust 2 dla poszczególnych podzespołów. Z jednej strony mamy procesor oraz zasilacz, a z drugiej samodzielną kartę graficzną.

Cougar Dust 2

Cougar Dust 2

Stwarza to idealne warunki do odpowiedniego przepływu powietrza w obudowie. Tym samym żadna z części nie będzie się nadmiernie przegrzewać, poprzez zaciąganie już wyrzuconego gorącego powietrza.

Troszkę danych technicznych

Obudowa Dust 2 nie należy do najmniejszych, ale zachowuje odpowiednie proporcje: 175 x 299 x 403 mm. Dodatkowe rączki zwiększają jej wysokość do 335 mm. Objętościowo zajmuje 19.5 litra i waży 6.05 kg. W środku zmieścimy następujące podzespoły:

  • płyty główne: mini-ITX, 170 x 170 mm
  • dyski: 3.5 cala oraz 2 x 2.5 cala
  • chłodzenie powietrzne: do 70 mm wysokości
  • chłodzenie wodne: 120 mm / 140 mm/ 240 mm / 280 mm, w tym maksymalna wysokość nie może przekroczyć 55 mm
  • porty rozszerzeń: 2, w tym raiser PCI Express 3.0 x16
  • maksymalna liczba wentylatorów: 2
  • wentylatory: 2 x 120 mm lub 2 x 140 mm na górze obudowy; domyślnie preinstalowane są dwa czarne 120 mm wentylatory
  • wspierane karty graficzne: do 330 mm
  • wspierane zasilacze: SFX, SFX-L i ATX do 160 mm długości

Źródło: cougargaming.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać