Strona głównaSprzętCougar QBX Kaze - przewiewna obudowa dla mini-ITX

Cougar QBX Kaze – przewiewna obudowa dla mini-ITX

Cougar wprowadził do swojej oferty nowy model obudowy komputerowej – QBX Kaze. Konstrukcja została wykonana w formacie mini-ITX, a jej wymiary wynoszą odpowiednio 180 x 299 x 386 milimetrów (szerokość x wysokość x długość). Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu we wnętrzu będzie można zmieścić kartę graficzną o długości aż 350 milimetrów.

Obudowa Cougar QBX pozwala na montaż zasilacza ATX o maksymalnej długości 140 milimetrów, który otrzymuje całkowicie własną sekcję wentylacji. Ponadto możemy zamontować w niej pięć dysków twardych lub nośników SSD (4 x 2.5 cala i 1 x 3.5 cala).

Aby utrzymać odpowiedni przepływ powietrza, producent umożliwia zamontowanie aż siedmiu wentylatorów: 80 mm z przodu, 2 x 120 mm na górze, 90 mm z tyłu (zainstalowany), 2 x 120 mm na dole, a także 120 mm lub 240 mm radiator z jednym wentylatorem lub 120 mm radiator z wentylatorem. Ze względu na małe rozmiary obudowy producent zaleca stosowanie bardzo elastycznych węży w systemie chłodzenia cieczy tak, aby zminimalizować ryzyko zaginania i blokowania przepływu cieczy.

Na przodzie znajdziemy 2 porty USB 3.0 oraz złącza: mikrofonowe i słuchawkowe. Prócz tego producent umożliwia zamontowanie cienkiego napędu optycznego. Obudowa Cougar QBX jest dostępna w sprzedaży w cenie około 230 zł za sztukę.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać