fbpx
Strona głównaSprzętClutch GM31 Lightweight Wireless - lekka mysz gamingowa

Clutch GM31 Lightweight Wireless – lekka mysz gamingowa

MSI wprowadziło do oferty lekką mysz gamingową – Clutch GM31 Lightweight Wireless. Jest to następca modelu Clutch GM41 Lightweight Wireless, który został lepiej przystosowany do małych i średnich dłoni. Producent zastosował dobrej jakości stop plastiku, pojemniejszy akumulator, a także najnowocześniejszą technologię bezprzewodową.

Lekkość i ergonomia

Myszkę Clutch GM31 Lightweight Wireless wykonano z tego samego lekkiego plastiku, co poprzednika. Dzięki temu udało się zachować niską wagę – 73 gramy, a także kompaktową obudowę. Sprawia to, że myszka dobrze leży w małych i średnich dłoniach, zapewniając komfort w bez wysiłkowych i swobodnych ruchach.

Na spodzie myszki umieszczono ślizgacze teflonowe, które mają jednokierunkową teksturę powierzchni i podwójnie nacięte krawędzie. Obie funkcję umożliwiają szybszy i bardziej precyzyjny ruch.

Sensor optyczny Pixart PAW-3311

W myszce zastosowano sensor Pixart PAW-3311 o czułości 12 000 DPI (punktów na cal) i śledzeniu ruchu z prędkością 300 IPS. Prędkość działania sensora można zmieniać przy użyciu specjalnego przycisku, znajdującego się na spodzie myszy. Prawy i lewy przełącznik to świetnej jakości przełączniki OMRON, których żywotność szacowana jest na ponad 60 milionów kliknięć.

Clutch GM31 Lightweight Wireless

Do zarządzania myszą służy oprogramowanie MSI Center, które pozwala na ustawienie własnych preferencji.

Bezprzewodowa technologia i akumulator

Myszka Clutch GM31 Lightweight Wireless wyposażona została w najnowszą technologię bezprzewodową 2.4 GHz. Opóźnienia w przesyle danych wynoszą zaledwie 1 ms, co zapewnia płynny i stabilny ruch myszy podczas rozgrywki.

Wbudowany akumulator zapewnia do 110 godzin rozgrywki przy pełnym naładowaniu. Myszkę można ładować na dwa sposoby – przez dołączony kabel USB Typu C lub stację ładującą. Pierwsze rozwiązanie umożliwia stałe korzystanie, natomiast drugie wygodę bez konieczności używania kabli.

Clutch GM31 Lightweight Wireless

Co ciekawe, ładując mysz jedynie 10 minut, otrzymamy aż 7 godzin pracy. Przydatne szczególnie, jak potrzebujemy skorzystać z urządzenia w krótkim okresie.

Cena, gwarancja i zestaw

Myszka Clutch GM31 Lightweight Wireless dostępna jest w sprzedaży w sugerowanej cenie 359 zł. W zestawie z myszą znajdują się: nadajnik USB, dedykowana stacja ładująca oraz dodatkowy KABEL FRIXIONFREE typu C do typu A do przewodowego podłączenia GM31. Specjalny kanał, do którego można podłączyć kabel USB, służy również jako schowek na nadajnik USB podczas podróży.

Specyfikacja techniczna:

  • Sensor PIXART PAW3311
  • Czułość do 12000 DPI/akceleracja 35G/śledzenie ruchu z prędkością 300 IPS
  • Przełączniki OMRON o żywotności 60 milionów kliknięć
  • Waga 73 gramy
  • Do 110 godzin pracy na jednym ładowaniu i 7 godzin użytkowania po zaledwie 10 minutach ładowania
  • Ergonomiczna praworęczna konstrukcja
  • Obsługa MSI Center z możliwością zmiany ustawień myszy, w tym podświetlenia RGB
  • Stacja ładująca, nadajnik USB do łączności bezprzewodowej 2,4 GHz, kabel FRIXIONFREE typu C do typu A.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać