blocktoberfest 1
blocktoberfest 1

Zespół Pixelbiester stworzył odzwierciedlenie festynu Oktoberfest, który odbywa się co roku w monachijskim Theresienwiese. Cała akcja ma miejsce z powodu odwołania wydarzenia w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Dlatego wszyscy tęskniący za cudowną atmosferą Oktoberfest mogą od teraz sprawdzić jego wirtualną alternatywę – Blocktoberfest.

Podobnie jak na prawdziwym Oktoberfest w stolicy Bawarii, autorzy musieli najpierw rozstawić namioty oraz dodatkowe atrakcje. Cały projekt pochłonął ponad 1200 godzin pracy siedmiu osób, którzy musieli zaprojektować położenie wszystkich bloków, zaprogramować urządzenia w wesołym miasteczku czy zaplanować oświetlenie. Dla porównania, budowa prawdziwego Oktoberfestu rozpoczyna się zwykle 75 dni przed rozpoczęciem imprezy. Na jeden namiot piwny potrzeba około 35 000 metrów kwadratowych podłogi, 13,5 km kabli, 270 metrów rur gazowych i 370 metrów rur wodociągowych.

Blocktoberfest

Oprócz największej dbałości o szczegóły, Blocktoberfest to znacznie więcej niż tylko wirtualna wersja Oktoberfest w świecie Minecrafta. Tutaj można naprawdę świetnie się bawić, korzystając z takich atrakcji jak diabelski młyn czy odkrywając sekretne miejsca. Gra świateł jest możliwa dzięki zastosowaniu techniki ray tracingu w czasie rzeczywistym. Z pomocą firmy NVIDIA, która aktywnie wspierała Pixelbiester swoim technicznym know-how, Blocktoberfest stał się prawdziwą ucztą dla oczu – „Schmankerl”, jak powiedzieliby mieszkańcy Monachium.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 457.09 z optymalizacją dla gier
Następny artykułIEM Beijing-Haidian 2020 nie dla Illuminar Gaming. Polacy przegrywają z North