IEM Beijing-Haidian 2020 nie dla Illuminar Gaming. Polacy przegrywają z North

0
52
janusz snax pogorzelski virtus.pro
janusz snax pogorzelski virtus.pro

Po wczorajszym meczu w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 i zwycięstwie przeciwko Nemiga Gaming, Illuminar zagrało dzisiaj z duńskim North. Mathias “MSL” Lauridsen i jego koledzy okazali się zdecydowanie lepsi od polskiej formacji.

Zaczęło się bardzo dobrze

Pierwszą mapą pomiędzy Illuminar Gaming oraz North w ramach zamkniętych kwalifikacji do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 był Train. Polacy rozpoczęli mecz po stronie atakującej, ale Duńczycy wygrali pierwszą rundę pistoletową, a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Chwilę później mecz dopiero nam się rozpoczął na dobre. Zarówno Polacy, jak i Duńczycy w żadnym aspekcie gry nie odpuszczali. Od początku rywalizacji na de_Train mieliśmy wyrównany obraz gry, a jeśli chodzi o jakieś wyjście na prowadzenie to było ono zazwyczaj jednopunktowe. Jednak w pewnym momencie podopieczni Adriana „IMD” Piepera wyszli na trzypunktowe prowadzenie 8:5, nabierając tym samym rozpędu, aby po pierwszej połowie prowadzić 10:5.

Po zmianie stron, Mathias „MSL” Lauridsen i jego koledzy wygrali rundę pistoletową, a następnie poszli po więcej, aby po chwili na tablicy wyników ukazał się remis 10:10. Zasadniczo w drugiej części meczu mieliśmy podobny obraz gry, co na początku pierwszej, czyli wyrównana gra. Dopiero pod koniec meczu na de_Train, polska formacja wyszła na prowadzenie 14:11, chociaż Duńczycy nie dali za wygraną i walczyli do końca, ale w rezultacie to Illuminar Gaming pokonało North na pierwszej mapie wynikiem 16:13.

Dominacja ze strony North

Drugą mapą było Vertigo. Illuminar Gaming rozpoczęło mecz po stronie broniącej, wygrywając rundę pistoletową oraz trzy kolejne, więc wymarzony i bardzo dobry początek dla polskiej formacji 4:1. W pewnym momencie sytuacja na mapie się zmieniła. Duńczycy zaczęli odrabiać punkty do polskich zawodników 5:3. Początek w wykonaniu polskich zawodników był bardzo obiecujący, ale później Duńczycy wzięli się za siebie, a przede wszystkim za zdecydowanie lepszą grę. Pod koniec pierwszej połowy Mathias „MSL” Lauridsen oraz jego koledzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie, co wyglądało naprawdę dobrze po duńskiej stronie 8:5. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla North.

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrali Duńczycy, którzy tym samym powiększyli swoje prowadzenie 11:5. Na Vertigo, North grało zdecydowanie lepiej, mimo tego że początek na to nie wskazywał, ale później rozpoczęła się całkowita dominacja z ich strony. W rezultacie, Illuminar Gaming przegrało z North na Vertigo 5:16.

Całkowita dominacja ze strony North

Trzecią i decydującą mapą był Nuke, na którym Polacy rozpoczęli mecz po stronie atakującej, przegrywając rundę pistoletową, co wykorzystali Duńczycy, wychodząc na prowadzenie 4:0. Wydawało się, że polska formacja po zdobyciu pierwszego punktu, odrobi rundy do swoich rywali, ale tak się nie stało. Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy byli wręcz zdominowani w pierwszej części meczu, a wynik po pierwszej połowie mówi wszystko 12:3.

W drugiej połowie nic się nie zmieniło po stronie Illuminar. Przegrali rundę pistoletową, a duńska formacja dokończyła mecz, w rezultacie wygrywając 16:3.

Illuminar Gaming vs. North 1:2
Train: 16:13
Vertigo: 5:16
Nuke: 3:16

 

Jednak to nie koniec Polaków w kwalifikacjach, bo w grze pozostało ich dwóch: Michał “snatchie” Rudzki oraz Paweł “dycha” Dycha, którzy grają w Sprout. Rywalem niemiecko-polskiego składu będzie Endpoint CeX, K23, lub North.

Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 w języku angielskim.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułBlocktoberfest, czyli Oktoberfest w świecie Minecraft
Następny artykułPodsumowanie grup A i B na BLAST Premier Fall Series 2020
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.