ASUS Phoenix GeForce RTX 3060

Firma ASUS ujawniła na stronie kartę graficzną ASUS Phoenix GeForce RTX 3060. Rdzeń wyposażony został w 3584 rdzeni CUDA, 112 jednostek teksturujących i 64 jednostek renderujących. Prócz tego mamy jeszcze 28 jednostek RT (obliczenia ray tracingu) oraz 112 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się).

Karta ma dwa tryby działania, w których dobierane są różne taktowania rdzenia. Pierwszy to Boost Mode, gdzie maksymalnie taktowanie wynosi 1807 MHz. Drugie natomiast go Gaming i tutaj taktowanie wzrasta do 1777 MHz.

Producent zadbał również o 12 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej szynie danych. Ich efektywne taktowanie wynosi 15 000 MHz, co daje przepustowość na poziomie 360.0 GB/s. TDP karty wynosi 170 Watów.

Czas na system chłodzenia

Jest to w pełni autorskie rozwiązanie od firmy ASUS. Zastosowano tutaj radiator o dużych rozmiarach, który odbiera ciepło z rdzenia przy użyciu miedzianych rurek cieplnych. Za schłodzenie całości odpowiada wentylator z technologią Axial. Pozwala ona na skupienie się wtłaczanego powietrza, co ma pozwalać na zwiększenie osiągów.

Wymiary karty ASUS Phoenix GeForce RTX 3060 wynoszą: 177 x 128 x 51 mm. Pozwoli to na umieszczenie jej w obudowie typu Cougar QBX. Znajdziemy tutaj takie złącza, jak: HDMI 2.1 oraz 3 x DisplayPort 1.4a. Do zarządzania kartą ASUS Phoenix GeForce GTX 1650 SUPER OC firma udostępnia narzędzie ASUS GPU Tweak II. Prócz tego otrzymuje takie oprogramowanie: XSplit Gamecaster, wtfast oraz Quantum Cloud.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOasus.com
Poprzedni artykułFlashpoint turniejem Regional Major Rankings dla regionu europejskiego
Następny artykułMICHU nowym zawodnikiem w Evil Geniuses?
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.