Strona głównaSprzętAMD udostępniło szczegółową budowę jednostek Raven Ridge

AMD udostępniło szczegółową budowę jednostek Raven Ridge

AMD udostępniło szczegółową budowę jednostek Raven Ridge. Na pokładzie znajduje się procesor  w technologii CCX oraz iGPU Vega. Procesor posiada 4 rdzenie Zen z 64 KB of L1I cache, 32 KB L1D cache, dedykowanymi 512 KB L2 cache oraz 4 MB pamięci L3 cache współdzielonej pomiędzy wszystkimi rdzeniami. Zintegrowana grafika natomiast to układ Vega 10 z 640 procesorami strumieniowymi, 40 jednostkami teksturującymi oraz 16 jednostkami renderującymi.

Raven Ridge - budowaDo tego dochodzi dedykowany układ multimedialny, który zapewnia sprzętową akcelerację dekodowania i kodowania wideo. Prócz tego mamy wsparcie dla DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz rozdzielczości do 3840 x 2160 pikseli włącznie.

Raven Ridge - budowaNa zdjęciu widać również Infinity Fabric, które odpowiada za połączenie wszystkich najważniejszych komponentów.

Raven Ridge - budowaZintegrowany mostek północny posiada obsługę dwukanałowej pamięci DDR4 oraz 28 linii PCI- Express gen 3.0. Zintegrowany mostek południowy natomiast wspiera dwa porty SATA 6 Gbps i 4 x  USB 3.0.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać