Strona głównaSprzętWestern Digital opracowało technologię MAMR dla dysków twardych

Western Digital opracowało technologię MAMR dla dysków twardych

Western Digital poinformowało o opracowaniu innowacyjnej technologii o nazwie MAMR (od słów Microwave-Assisted Magnetic Recording). Pozwala ona na upakowanie na jednym calu kwadratowym bardzo dużej ilości danych. Dzięki tej technologii już w 2025 roku będzie można produkować dyski twarde o pojemności nawet 40 TB. Najpewniej będą one również wypełnione helem i szczelnie zamknięte.

Western Digital - MAMR

Taka pojemność przyda się szczególnie w centrach danych, serwerach oraz w NASach. Te ostatnie to oczywiście mowa o użytkownikach domowych, małych i średnich firmach.

Aczkolwiek z tak dużych pojemności skorzystają wszyscy.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać