fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyAMD tworzy otwartą technologię do materiałów VR i 360 stopniowych filmów

AMD tworzy otwartą technologię do materiałów VR i 360 stopniowych filmów

Podczas odbytego 18 festiwalu filmowego, zorganizowanym przez Bombajską Akademię Ruchomego Obrazu (MAMI) firma AMD zaprezentowała nową otwartą technologię, która pozwala również w czasie rzeczywistym łączyć obrazy wideo z urządzenia wyposażonego w nawet 32 kamer. Całość jest tworzona w ramach Project Loom, które to ma być podstawą do wspomnianej otwartej technologii. Zostanie ona udostępniona wszystkim pod koniec tego roku.

AMD we współpracy z Arka Media Works i reżyserem SS Rajamouli tworzą materiał w wirtualnej rzeczywistości, bazujący na nadchodzącej, drugiej części indyjskiej superprodukcji „Baahubali”. Całość jest tworzona pod kierownictwem reżysera SS Rajamouli.

AMD bb360cc

W produkcji wykorzystano tę nową technologię, aby stworzyć 360-stopniowe wideo p.t. „Na planie Baahubali” i kompletny materiał VR p.t. „Miecz Baahubali”. Do tego celu powstała również nowa kamera bb360cc, która posiada 32 kamery. Program pozwala szybko stworzyć 360-stopniowe wideo i to zwykle w czasie rzeczywistym.

To dla nas, ludzi naturalne, że reagujemy zdumieniem widząc rzeczy wielkie – zarówno te stworzone przez naturę, jak i człowieka. Jesteśmy zdumieni widząc ogrom Wielkiego Kanionu, a także stojąc tuż pod bez mała 830-metrowym budynkiem Burj Khalifa. Ten efekt skali fascynuje mnie odkąd po raz pierwszy zaznałem tego, czym jest VR. Dzięki współpracy z RTG mieliśmy szczęście otrzymać dostęp do przełomowych technologii wirtualnej rzeczywistości, które pomagają nam znacząco przesunąć granice tego, co wyobrażalne.

– powiedział Rajamouli, reżyser obu filmów Baahubali.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać