amd
amd

Serwis videocardz.com dotarł do ciekawych informacji o architekturze Navi. Jak zapewne wiecie, architektura Vega posiada nazwę kodową GFX9. Zatem jej następczyni powinna nosić GFX10. I właśnie w sterownikach AMD dla systemów Linux pojawił się bardzo ciekawy wpis:

new_chip.gfx10.mmSUPER_SECRET.enable [0: 0]

Nowa architektura ukrywana jest pod nazwą kodową SUPER_SECRET. Normalnie w tym miejscu powinna się znajdować nazwa rdzenia. Wygląda na to, że AMD stara się póki co ukryć jak najwięcej informacji przed publiką. Szczególnie, że do oficjalnej premiery pozostało jeszcze sporo miesięcy. Według harmonogramu ma to być pod koniec 2018 roku.

Architektura NAVI ma być wykonana w 7 nm procesie technologicznym. Powinna wykorzystywać pamięci HBM3 lub GDDR6. Nic więcej obecnie nie jest wiadome.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułUbisoft publikuje zwiastun z gry Far Cry 5. Gracze pokazują rozgrywkę
Następny artykułGOG.com Winter Sale 2017 – Prince of Persia Pack
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.