fbpx
Strona głównaSprzętAIDA64 7.35 z nowym benchmarkiem CheckMate

AIDA64 7.35 z nowym benchmarkiem CheckMate

FinaWire udostępniło oprogramowanie AIDA64 7.35. Twórcy udostępnili nowy benchmark CheckMate, który został oparty o Problem ośmiu hetmanów. Dodano także benchmarki ze wsparciem sprzętowym AVX-512 dla procesorów AMD Ryzen AI Strix APU.

AIDA64 7.30 jest to narzędzie do identyfikacji komponentów sprzętowych i oprogramowania zainstalowanego w komputerze, będącego kontynuacją popularnego programu Everest. Poza mechanizmami dostarczania wielu informacji o sprzęcie i oprogramowaniu aplikacja potrafi wykonywać szereg testów podzespołów komputerowych: procesora, pamięci RAM, pamięci podręcznej, dysków twardych, napędów optycznych, kart graficznych itp.

Nowy benchmark CheckMate, oparty o Problem ośmiu hetmanów

Benchmark CheckMate jest nowatorskim 64-bitowym wielowątkowym narzędziem do sprawdzania wydajności procesora. Skupia się na przewidywaniu rozgałęzień oraz liczeniu błędów jednostki centralnej. Test szuka rozwiązań dla klasycznego Problemu ośmiu hetmanów na szachownicy 16×16. Teoretycznie przy takich samych częstotliwościach taktowania rdzeni, procesor z krótszym potokiem i mniejszą ilością błędów przewidywań uzyska wyższe wyniki w testach. Test porównawczy CheckMate wykorzystuje optymalizacje MMX, SSE2, SSSE3, AVX, AVX2 i AVX512 w postaci liczb całkowitych, aby zapewnić kompleksowe testowanie wydajności. Ponadto skaluje się znacznie lepiej w przypadku procesorów wielordzeniowych niż poprzedni benchmark Queen, w pełni wykorzystując możliwości przetwarzania równoległego nowoczesnych procesorów.

AIDA64 7.35

Dla starszych systemów benchmark wykorzystuje 32-bitową wersję, zoptymalizowaną dla procesorów takich, jak: AMD K5, K6, K7, K8, K10 oraz całej rodziny Intel Pentium. Mocno przestarzały benchmark Problemu ośmiu hetmanów został usunięty z AIDA64.

Benchmarki ze wsparciem sprzętowym AVX-512 dla procesorów AMD Ryzen AI Strix APU

FinalWire zrobiło gruntowne optymalizacje wszystkich testów porównawczych, w tym procesorów, pamięci podręcznej i pamięci, dla architektury Zen 5. Dodano również szczegółowe informacje o chipsetach serii 800, zintegrowanym kontrolerze pamięci i mostku południowym.

Pozostałe zmiany:

  • Pojawiło się wsparcie dla procesorów Intel Panther Lake
  • Dodano pełne szczegóły dla karty graficznej w procesorach AMD Granite Ridge

Aplikację AIDA64 Extreme kupicie tutaj.

Źródło: www.aida64.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać