4. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych w Katowicach

1
58
okse 1920x1080 presspack
okse 1920x1080 presspack

26 lutego 2020 w katowickim Muzeum Śląskim odbędzie się już po raz czwarty Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, którego organizatorem jest Esports Association. Będzie podzielone na dwie części: edukacyjną oraz biznesową.

Wśród prelegentów będą osoby związane z tworzeniem sportów elektronicznych. Wstęp jest bezpłatny, przy wcześniejszej rejestracji.

Co to jest Esports Association?

Jest to organizacja, której cele jest profesjonalizacja esportu w Polsce, która skupia się na tworzeniu branż kreatywnych i łączenia sektora prywatnego z publicznym. Stowarzyenie reprezentuje kraj w strukturach European, a także International Esports Federation, prowadząc tym samym projekty, wśród których jest Narodowa Drużyna Esportu, czy też, dla studentów rozgrywki EduSportLeague oraz Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych. 

OKSE w Muzeum Śląskim

Organizatorzy OKSE zapowiedzieli 14 paneli dyskusyjnych i warsztatów dedykowanych 2 grupom tematycznym: edukacja i biznes. Pierwsza będzie skierowana do młodzieży szkolnej, któr jest zainteresowana rozwojem branży profesjonalnego gamingu. O wszystkim opowiedzą specjaliści z marketingu, HR oraz psychologii w zakresie sportów elektronicznych.

Z kolei część biznesowa będzie dotyczyła inwestowania, czy także pozyskiwania funduszy, przyszłość ekosystemu esportowego.

Firmy branżowe na OKSE

Wśród prelegentów znajdą się takie firmy jak ESL, FantasyExpo i GamesClash, a także organizacji AGO Esports oraz Illuminar Gaming.

Partnerami OKSE są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji oraz arkusz rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułGenesis Trit 600 RGB i Trit 500 RGB – podświetlane fotele dla graczy
Następny artykułx-kom AGO zainteresowane Oskarem “Oskarishem” Stenborowskim?
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj