Strona głównaGamingGryMistrzostwa Polski Rainbow Six: Siege startuje z drugą edycją

Mistrzostwa Polski Rainbow Six: Siege startuje z drugą edycją

ESL i polski oddział Ubisoft rozpoczęli drugą edycję Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege. Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych graczy, ale także całej esportowej społeczności. Tegoroczna odsłona rozgrywana będzie na komputerach PC. Poprzedzą ją otwarte kwalifikacje, które wystartują 8 lipca. Pula nagród w wysokości 20000 zł zostanie podzielona pomiędzy 4 czołowe drużyny.

Zaplanowano cztery rundy otwartych kwalifikacji, a awans do głównej części turnieju uzyskają dwie z drużyny, które w poszczególnych rundach osiągną najlepsze wyniki.

Mistrzostwa Polski Rainbow Six: Siege

We właściwej fazie drugiej edycji Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege osiem zakwalifikowanych drużyn będzie rywalizowało w fazie grupowej, w której obowiązuje system podwójnej eliminacji (GSL). Następnie odbędą się lanowe finały, podczas których w walce o mistrzowski tytuł zmierzą się cztery najlepsze ekipy z internetowego etapu.

Harmonogram Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege wygląda następująco:

  • Kwalifikacje: 8 – 29 lipca 2017
  • Faza grupowa: 8 sierpnia – 19 września 2017
  • Finały lanowe: jesień 2017

A tak kształtuje się podział nagród pieniężnych za zajęcie czołowych miejsc:

  • Miejsce 1: 10 000 PLN
  • Miejsce 2: 5 000 PLN
  • Miejsca 3 – 4: 2500 PLN

Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych graczy, ale także całej esportowej społeczności. Rozgrywki chętnie śledzono zarówno w sieci, jak i podczas finałów, które odbyły się w Warszawie. Transmisję z finałów obejrzało 20 000 unikalnych widzów. Na najwyższym stopniu podium stanął zespół Patokalipsa, który w meczu o pierwsze miejsce okazał się silniejszy od zawodników VIS MAIOR.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać