29 stycznia 2025 rozpocznie się faza Play-In największego turnieju e-sportowego w Polsce – Intel Extreme Masters Katowice 2025, w której szesnaście zespołów powalczy o awans do fazy grupowej. W tym roku podczas Intel Extreme Masters Katowice 2025 nie będziemy mieć polskiego zespołu, ale nasz kraj będą reprezentować polscy zawodnicy grający na co dzień w międzynarodowych drużynach.

Polacy rozpoczną grę w fazie Play-In
W fazie Play-In zagra Team Liquid, którego reprezentantem jest polski zawodnik Roland „Ultimate” Tomkowiak. W ostatnim czasie zespół z Ameryki Północnej przeszedł zmiany w składzie, w wyniku których do składu dołączył Izraelczyk Guy „NertZ” Iluz, wcześniej grający w Heroic.
To nie wszystko, bo w fazie Play-In zagra Wildcard Gaming, którego trenerem jest Vincent „VinS” Jozefiak.
Polacy w turnieju głównym
W fazie grupowej Intel Extreme Masters Katowice 2025 będzie jeszcze więcej Polaków, nie tylko w roli zawodników, ale również trenerów. Zaczynając od zespołu G2 Esports, którego kapitanem jest Janusz „Snax” Pogorzelski, trenerem Wiktor „TaZ” Wojtas, następnie FaZe Clan z Filipem „NEO” Kubskim w roli trenera oraz MOUZ gdzie kapitanem jest Kamil „Siuhy” Szkaradek.
Kto jeszcze?
Team Falcons, skład który przeszedł całkowitą przebudowę przed nadchodzącym, nowym sezonem. Najgłośniejszym transferem było dołączenie Bośniaka Nikoli „NiKo” Kovača, który wcześniej reprezentował G2 Esports. Team Vitality, do którego prawdopodobnie dołączy Estończyk Robin „Ropz” Kool zastępując Izraelczyka Lotana „Spinx” Giladiego. Oprócz wymienionych drużyn, Natus Vincere, Team Spirit, zwycięzca Intel Extreme Masters Katowice 2024 oraz The MongolZ. Zespół z Mongolii poczynił duży progres na światowej scenie. Obecnie siódma drużyna rankingu HLTV.org. Co ciekawe, Garidmagnai „BlitZ” Byambasuren i jego zespół zagrał bardzo dobrze podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Perfect World Shanghai Major 2024, zajmując w rezultacie piąte miejsce.