Strona głównaSprzętADATA XPG SPECTRIX S40G - nośnik SSD ze sterowaniem RGB LED

ADATA XPG SPECTRIX S40G – nośnik SSD ze sterowaniem RGB LED

Firma ADATA wprowadziła do sprzedaży nowy dysk SSD – XPG SPECTRIX S40G. Nośnik wykorzystuje pamięci 3D TLC NAND nowej generacji,  kontroler SMI oraz interfejs PCIe 3.0 z obsługą protokołu NVMe 1.3. Dzięki temu dysk osiąga prędkość do 3500/3000 MB/s podczas odczytu i zapisu danych oraz do 290/240 tys. IOPS dla losowych operacji wejścia i wyjścia.

ADATA XPG SPECTRIX S40G

Model dostępny będzie w trzech wersjach pojemnościowych – 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Ich wartość TBW wynosi kolejno 160 TB, 320 TB oraz 640TB. Dysk obsługuje technologie SLC Caching, DRAM Cache Buffer oraz E2E Data Protection. To ostatnie rozwiązanie to 256-bitowe szyfrowanie AES, zapewniające bezpieczeństwo danych. Warto także wspomnieć o funkcji LDPC ECC, która zwiększa żywotność i poprawia codzienną pracę.

ADATA XPG SPECTRIX S40G wspiera również programowalne podświetlenie RBG LED. Dołączone przez producenta oprogramowanie umożliwia dostosowanie wzorów świecenia, intensywności podświetlenia oraz ustawienie dowolnego koloru.

Dysk będzie objęty 5-letnią gwarancją producenta bez limitu zapisanych danych.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać