Strona głównaPcMod.plNewsyXPG CASTER RGB DDR5 i XPG CASTER DDR5 - nowe pamięci

XPG CASTER RGB DDR5 i XPG CASTER DDR5 – nowe pamięci

ADATA wprowadziła do oferty najnowszą serię DRAMXPG CASTER RGB DDR5 i XPG CASTER DDR5. Nowe pamięci charakteryzują się bardzo szybkimi transferami: 6000, 6400 i 7000 MT/s. Opóźnienia wynoszą CL 36-36-36 lub 40-40-40, a napięcia od 1.25 V do 1.4 V. Dzięki wbudowanemu On-Die ECC, moduł może korygować błędy w czasie rzeczywistym. Z kolei Power Management Integrated Circuits (PMIC) zwiększa stabilność i niezawodność działania.

Dzięki stalowoszarym radiatorom, trójkątnemu podświetleniu RGB i opływowym kształtom, nowa seria pamięci emanuje wyrafinowaniem i futurystyczną stylistyką. Użytkownicy mogą dostosować oświetlenie do swoich preferencji, wybierając spośród różnych efektów (statyczny, oddychający, kometa). Dzięki trybowi muzycznemu możliwa jest również synchronizacja z ulubionymi utworami. Obsługa jest możliwa za pomocą dedykowanego oprogramowania sterującego RGB.

Osoby chcące zwiększyć prędkość taktowania pamięci będą mogły skorzystać z obsługi Intel XMP 3.0. Umożliwia ono niezwykle proste podkręcanie, które pozwala użytkownikom uniknąć kłopotliwych ustawień BIOS-u i niekończących się regulacji parametrów.

W sprzedaży mają się pojawić moduły o pojemności 16 GB i zestawy o łącznej pojemności 32 GB (2 x 16 GB). Modele XPG CASTER RGB DDR5 wyposażone będą w podświetlenie RGB LED, natomiast XPG CASTER DDR5 pozostaną tradycyjne. Warto nadmienić, że zestawy z RGB będą miały nieco wyższą konstrukcję – 43 mm, zamiast 37.5 mm. Warto o tym pamiętać podczas dobierania chlodzenia procesora.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać