Wracają rozgrywki w ramach European Development Championship!

0
67
European Development Championship
Fot. GAM3RS_X

GAM3RS_X oraz Eden Esports ponownie współpracują i zorganizują dwa sezony turniejów European Development Championship, których łączna pula nagród będzie wynosić $90.000. Co więcej, dla najlepszych zespołów zostaną zorganizowane cztery bootcampy na Malcie, czyli tam, gdzie w ostatnim czasie odbywał się ESL Pro League Season 16, a następnie regionalne turnieje RMR (Regional Major Rankings) do Intel Extreme Masters Rio Major 2022.

Więcej turniejów

Na przełomie 2022 i 2023 roku, GAM3RS_X wraz z Eden Esports będą organizatorami dwóch kolejnych turniejów European Development Championship, dając pole do rywalizacji kilkudziesięciu zespołom  przebywającym obecnie w Europie. European Development Championship mocno zaznaczyło swoją obecność na e-sportowej mapie Europy w ubiegłym roku, kiedy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, a także fanów e-sportu – na przestrzeni ośmiu miesięcy zorganizowano pięć sezonów rozgrywek, oddając na ręce uczestników przeszło $150.000. W zawodach brały udział takie drużyny jak: ENCE, Copenhagen Flames czy Entropiq, które zaledwie kilka tygodni później pokazały się ze świetnej strony na Mistrzostwach Świata CS:GO w Sztokholmie.

Pula nagród w nadchodzących wydarzeniach została podniesiona do $45.000 na sezon. Podobnie jak poprzednio, European Development Championship zostanie podzielone na cztery etapy: otwarte kwalifikacje, fazę Play-in, fazę grupową oraz Play-off. W każdej z nich, z wyjątkiem otwartych turniejów eliminacyjnych, zobaczymy po szesnaście zespołów, w tym drużyny zaproszone przez organizatorów.

Początek następnego sezonu

Szósty sezon odbędzie się w dniach 22 października – 21 listopada, natomiast siódma edycja zaplanowana jest na przełom stycznia i lutego 2023 roku. Wszystkie mecze w ramach European Development Championship będą transmitowane w serwisie Twitch na kanale: Eden Esports. Dystrybucja slotów w najbliższych dwóch sezonach przedstawia się następująco:

  • Open Qualifiers (22-23.10.22, zapisy: https://bit.ly/EDC_SEASON6) – 4 najlepsze drużyny biorące udział w otwartych kwalifikacjach awansują do Play-In,
  • Play-in (27.10-4.11.22) – 16 drużyn, w tym 12 zaproszonych przez organizatorów; cztery drużyny awansują do fazy grupowej,
  • Faza grupowa (6-13.11.22) – 4 drużyny wyłonione w fazie Play-In oraz 12 zaproszonych przez organizatorów; 8 drużyn awansuje do Play-offów,
  • Play-off (19-21.11.22) – 16 drużyn, w tym 8 awansujących z fazy grupowej i dodatkowe 8 zaproszonych przez organizatorów.

Dwie najlepsze drużyny każdego sezonu, oprócz nagrody finansowej, otrzyma zaproszenie na bootcamp. Zgrupowanie może im pomóc rozwinąć umiejętności drużynowe oraz indywidualne.

Dystrybucja puli nagród wygląda następująco:

  • 1 miejsce – $20,000 + bootcamp na Malcie
  • 2 miejsce – $10,000 + bootcamp na Malcie
  • 3–4 miejsce – $5,000
  • 5–8 miejsce – $1,250

Warto przeczytać: Dominik Nowakowski: “Ciężko jednoznacznie określić kto jest faworytem – wywiad przed Intel Extreme Masters Rio Major 2022.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułNatus Vincere Javelins w fazie Play-off ESL Impact League Season 2
Następny artykułPierwsze płyty główne mini-ITX z chipsetem B650 pojawiają się na rynku!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.